W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI OJCA PIO. PIELGRZYMKA DO WŁOCH Z WYLOTEM Z KRAKOWA

 

Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Lanciano, Manopello

 

Organizator zapewnia:
*
przelot z lotniska Kraków-Balice linią lotniczą Ryanair z bagażem podręcznym o wadze 10 kg (wymiary 55 cm wysoki 40 cm szeroki i 20 cm głęboki) plus dodatkowa druga mniejsza torba, np. mała torebka damska lub męska saszetka nie większa niż 35 cm x20 cm x 20 cm.
* Opłatę za transfery lotnisko-hotel-lotnisko
* opłaty lotniskowe

* Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach *** we Włoszech
* Wyżywienie: 5 śniadań wzmocnionych plus 5 gorących obiadokolacji
* transport włoskim autokarem
* ubezpieczenie od NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERV
* podatek VAT
* opiekę licencjonowanego pilota
* opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* udział w oficjalnych uroczystościach w San Giovanni Rotondo związanych z 50. rocznicą śmierci Ojca Pio
* codzienną mszę świętą w odwiedzanych sanktuariach Włoch

 

Termin: 19-24.09.2018 (6 dni, samolot)

 

Cena: 1990 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Lotnisko Kraków Balice

 

Program ramowy:
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Kraków-Balice o godzinie 13.40.  Przelot do Rzymu. Przylot do Wiecznego Miasta o godzinie 17.40.  Transfer do  hotelu zakwaterowanie  następnie spacer po Rzymie barokowym po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta w tym miedzy innymi przez Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem-antyczną świątynią wszystkich bogów, Piazza di Spagna ze słynnymi schodami hiszpańskimi znanymi z pokazów mody  oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi uwiecznioną w filmie Feliniego La doce Vita. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na zwiedzanie  z przewodnikiem Bazyliki Św. Piotra ze słynną Pietą Michała Anioła. Msza Święta w  Bazylice lub Kaplicy św. Sebastiana przy grobie św. Jana Pawła II (o ile to będzie możliwe, w przeciwnym razie  Masza Święta odbędzie się w Grotach Watykańskich lub w Kaplicy Polskiej). Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II a następnie  zwiedzanie  Placu Św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego, Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. Po krótkiej przerwie  przejazd   do centrum stolicy Włoch na Plac Wenecki  w programie zwiedzanie:  Ołtarz Ojczyzny, Grób Nieznanego Żołnierza, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz). W godzinach wieczornych powrót do  hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu  i przejazd do Lanciano. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego  miejsca gdzie w VIII wieku dokonał się Cud Eucharystyczny. To tu podczas sprawowania Mszy Św. Po dokonanej konsekracji, hostia stała się ciałem a wino przemieniło  się w żywą Krew krzepnąc w pięć nierównych co do kształtu i wielkości grudek. Następnie przejazd do Manoppelo (Sanktuarium Świętego Oblicza) gdzie od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo-cudowne oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego odbite na chuście św. Weroniki. Następnie  przejazd na  do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd autokarem do Sanktuarium  Monte Sant Angelo najsławniejszej na całej ziemi krypty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Następnie powrót do San Giovanni Rotondo. miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio), a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie  miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio  w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypty. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio w kolejną rocznicę jego śmierci na którą to uroczystość przybywają pielgrzymi z różnych zakątków świata. Po zakończeniu  rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio powrót do hotelu  na nocleg.

 

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie Msza Święta i udział w uroczystej procesji ulicami San Giovanni Rotondo poświęconej 50 rocznicy śmierci Ojca Pio. Następnie przejazd  autokarem na  wzgórze  Monte Cassino miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Msza Polowa na cmentarzu, którą odprawi opiekun duchowy a także zwiedzanie opactwa św. Benedykta na wzgórzu Monte Cassino. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko w Rzymie i przelot na lotnisko w Krakowie.

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- opłat za przewodników lokalnych
- podatku miejskiego w Rzymie (4 EURO za noc/os.)
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN)
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
Razem około 95 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* w czasie trwania pielgrzymki będzie odprawiana msza święta w sanktuariach Włoch
* napoje do obiadokolacji we własnym zakresie
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* spotkanie z pilotem nastąpi w porcie wylotu lub po przylocie do Rzymu
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
* Przelot z lotniska Kraków-Balice do Rzymu odbywa się linią lotniczą Ryanair tylko z bagażem podręcznym o wadze 10 kg. Istnieje jednak możliwość dokupienia bagażu głównego u organizatora o wadze 20 kg.
 
 

Organizator:
Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 430 razy
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-

Reklama

  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 19-24.09.2018

W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI OJCA PIO. PIELGRZYMKA DO WŁOCH Z WYLOTEM Z KRAKOWA   Zwiedzane miejsca:

Parafia św. Anny w Katowicach 6-15.10.2018

PIELGRZYMKA ŚLADAMI OJCA PIO W ROKU JUBILEUSZU 100-LECIA STYGMATÓW ORAZ 50-LECIA PRZEJŚCIA DO Ż

Mondo Travel 18-25.09.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI   Zwiedzane miejsca: Rzym Watykan, Asyż, Cascia,

Mondo Travel 14-19.05.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo,

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioMondo Travel 19-24.09.2018

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
    Moje życie w bliskości Ojca Pio. Tajemny dziennik duchowy Spotkanie. Podręcznik modlitwy Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności