51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!

 

Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, Neapol, Capri, Bari, Alberobello, San Giovani Rotondo, Monte Sant Angelo 

 

Organizator zapewnia:
*
Przelot do Rzymu  i z powrotem z lotniska Warszawa-Okęcie rejsową  linią lotniczą Alitalia

* Transfery lotnisko-hotel-lotnisko 

* Wycieczka do Neapolu i Monte Cassino  autokarem ( w cenie wycieczki)
* Noclegi: 7 noclegów  we  Włoszech w hotelach ***
* Wyżywienie :7 śniadań wzmocnionych  oraz 7 obiadokolacji (woda, sok inne napoje np: kawa herbata  a także  napoje alkoholowe płatne we własnym zakresie) 
* Ubezpieczenie NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EVR

* Opłatę za każdego uczestnika w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym
* Opiekę licencjonowanego pilota 
* Opiekę duchową księdza
* 
Codzienną Mszę Świętą na trasie pielgrzymki

 

 

Termin: 18-25.09.2018 (8 dni, samolot)

 

Cena: 2390 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa - Okęcie

 

Program:
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku  Warszawa-Okęcie. Przelot do Rzymu linią lotniczą Alitalia.  Po przylocie panoramiczny objazd stolicy Włoch (ścisłego centrum) Plac Wenecki, Pomnik Nieznanego  Żołnierza, Kapitol, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Koloseum. Forntanna di Trevi, Plac Hiszpański. Następnie transfer do hotelu zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg

 

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Msza Święta w Bazylice św. Piotra w Kaplicy św. Sebastiana przy grobie św. Jana Pawła II (o ile to będzie możliwe, w przeciwnym razie  Masza Święta odbędzie się w Grotach Watykańskich lub w Kaplicy Polskiej). Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, krótka indywidualna modlitwa przy grobie świętego następnie  zwiedzanie  Placu Św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego, Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. W godzinach popołudniowych wyjazd z Rzymu. Przejazd autostradą Del Sol do m. i na wzgórze Monte Cassino. Wjazd autokarem na wzgórze Monte Cassino miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Przejazd do hotelu na nocleg w okolicach Neapolu nad morzem tyrreńskim zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do grobu Ojca Dolindo włoskiego księdza oraz tercjarza franciszkańskiego prowadzącego życie apostolskie, cieszącego się wielkim szacunkiem św. Ojca Pio, który za życia doświadczał spotkań z Jezusem przez wiele lat i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu, Ty się tym zajmij”. Po indywidualnej modlitwie u Ojca Dolindo przejazd do portu w Neapolu lub Sorrento. Rejs statkiem na malowniczą wyspę Capri położoną na Morzu Tyrreńskim. Zwiedzanie wyspy, wejście na punkt widokowy, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na lazurowe morze. Następnie wizyta na plaży. Dla chętnych kąpiel w morzu i plażowanie. Po południu rejs powrotny do Neapolu. Po opuszczeniu pokładu statku przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd  autokarem do centrum Bari –stolicy regionu Apulia.   Zwiedzanie miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Pielgrzymi z Polski przybywający do grobu św. Mikołaja nie zawsze pamiętają, że bazylika dedykowana świętemu kryje również marmurowy grobowiec królowej Bony Sforzy, żony Zygmunta I Starego. Królowa Bona wyjechała z Polski pozostawiając w niej włoszczyznę. Jej marzeniem było dożyć swoich dni w ukochanym Bari. Umarła otruta przez jednego ze swoich dworzan w 1557 r. Jej grobowiec stanowi dziś jedną z osobliwości bazyliki di San Nicola a jednocześnie polsko-włoski ślad historii Europy. Niejedyny zresztą w Bari, bowiem tutejsze lotnisko nazwane zostało ku czci Jana Pawła II-Karol Wojtyła Airport. Po wizycie w katedrze przejście do kościoła św. Marka, Zamku Fryderyka Szwabskiego a także pod Kolumnę Sprawiedliwości.W godzinach popołudniowych wyjazd z Bari i przejazd do miasteczka Polignano a Mare –nadmorskiego kurortu położonego na malowniczym skalnym klifie z wieloma jaskiniami. Czas wolny. Dla chętnych za dodatkową opłatą degustacja lokalnych wyrobów. W godzinach wieczornych  przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 5
Po 
śniadaniu przejazd do małego miasteczka Alberobello przypominającego wioskę hobbitów lub wioskę smerfów, w którym będzie można zobaczyć kilkaset malutkich domków zbudowanych na planie koła i zwieńczonych stożkowymi dachami, których białe ściany przyozdobione są licznymi donicami kolorowych kwiatów do tego nieziemskiego obrazu trzeba dołożyć wyśmienitą kuchnię i śródziemnomorską roślinność. Po miasteczku spaceruje się krętymi wąskimi uliczkami wijącymi się w gorę i w dół wokół, których są usytułowane są małe podwórka ozdobione donicami kwiatów i sagowców, krzewami róż i jaśminu. To właśnie to urokliwe miasteczko Alberobello jedyne w swoim rodzaju trafiło na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Czas wolny. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio) a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Przyjazd do hotelu na obiadokolację. Zakwaterowanie grupy. Dla chętnych wyjście na czuwanie modlitewne ku czci Ojca Pio.

 

Dzień 6
P
o śniadaniu indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie  miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio  w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypta, klasztor, cela i Muzeum. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio, udział w nabożeństwie światła i procesji. Po zakończeniu  rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio powrót do hotelu  na nocleg.

 

Dzień 7
P
o śniadaniu przejazd autokarem do Sanktuarium  Monte Sant Angelo  najsławniejszej na całej ziemi groty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Następnie przejazd autokarem w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy na lotnisko Warszawa-Okęcie. 

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

- transportu wodolotem na  rajską wyspę Capri i powrót do Neapolu lub Sorento
- opłat za przewodników lokalnych
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (600 PLN)
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 125 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji  płatne we własnym zakresie (kawa, herbata, a także napoje alkoholowe)

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% ceny pielgrzymki (opłata za w/w ubezpieczenie płatna przy wpłacie zaliczki)
* przelot z lotniska Warszawa Okęcie do Rzymu  i z powrotem odbywa się rejsową linią lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg jak i bagażem rejestrowanym  23 kg

 

Organizator:
Biuro Podróży

Mondo Travel Sp. z o.o.

ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 1326 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Włochy 07-12.04.2019

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Włochy 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Włochy 20-25.10.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cass

Włochy 18-25.09.2019

51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Austria-Niemcy 28.06-4.07.2019

PIELGRZYMKA AUSTRIA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: WIEDEŃ – KREMS NAD DUNAJEM – DOLINA VACHA

Francja-Niemcy 7-13/14.09.2019

PIELGRZYMKA FRANCJA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: KRZESZÓW – KOLONIA – REIMS – PARYŻ - Z

Rzym 9-12.11.2019

RZYM I SEKRETY WATYKANU!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan   Jesienno-zimowy Rzym – nostalg

Malta 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - MALTA   Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę G

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioWłochy 18-25.09.2019

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 2 (116) marzec/kwiecień 2019   Głos Ojca Pio [115/1/2019]   Czy Cię odnajdę? Modlitwy Ojca Pio Nie lękajcie się przebaczać Luis Dri OFMCap, Andrea Tornielli, Alver Metalli Więzień. Wezwanie do nadziei Paul Everett Ojciec Pio i Raffaelina Cerase. Wybór listów Rachunek sumienia z Ojcem Pio - Robert Krawiec OFMCap