Wydrukuj tę stronę

Mondo Travel 13-18.09.2020

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!

 

Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo

 

Organizator zapewnia:
*
przelot z lotniska Warszawa-Okęcie włoską linia lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym 8 kg, jak i rejestrowanym 23 kg 
* opłaty lotniskowe

* 5 noclegów w hotelach *** (Włochy)
* 5 śniadań wzmocnionych, 4 gorące obiadokolacji plus 1 uroczysta kolacja z daniami kuchni włoskiej i muzyką na żywo
* transport włoskim autokarem klasy LUX
* ubezpieczenie od NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EVR
* podatek VAT
* opiekę licencjonowanego pilota
* opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* codzienną Mszę Świętą

 

Termin: 13-18.09.2020 (6 dni, samolot)

 

Cena:  2090 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Lotnisko Warszawa - Okęcie

 

Program ramowy:
Dzień 1 (13.09.2020)

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godzinie 9.55. Przelot do Rzymu, następnie transfer do hotelu w San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 (14.09.2020)

Po śniadaniu uroczysta Msza Święta, połączona z Obrzędem Odnowienia Ślubowania Małżeńskiego w Bazylice Matki Bożej Łaskawej – miejscu gdzie był pochowany św. Ojciec Pio. Po Jubileuszu Małżeństwa i indywidualnej modlitwie zwiedzanie miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio-Stary Kościół, Krypty. Przejazd na Monte Sant Angelo. Nawiedzenie Sanktuarium Michała Archanioła. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3 (15.09.2020)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, zapakowanie bagaży do autokaru i przejazd autostradą Del Sol do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze Monte Cassino, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, Msza Polowa celebrowana przez opiekuna duchowego, następnie zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa i wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Następnie przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4 (16.09.2020)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu i udział w Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra  z Ojcem Świętym Franciszkiem  (o ile Papież będzie obecny w Rzymie).  Następnie zwiedzanie barkowej części miasta. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta w tym przez: barkowy Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem –antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela- Piazza Colonna z kolumną Marka Aureliusza, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi (znaną z filmu Feliniego - La dolce Vita), Piazza Quirinale z siedzibą prezydenta Republiki Włoskiej, Piazza Barberini z fontanną Trytona. Przejście przez via del Corso do ulicy via Condotti, słynnej ze sklepów alta moda, a także kawiarni Caffe Greco, aż na Plac Hiszpański (dla chętnych wejście na Schody Hiszpańskie znane z pokazów mody). Czas wolny. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

 

Dzień 5 (17.09.2020)

Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Msza w Bazylice św. Piotra. Następnie Zwiedzanie w Bazyliki Św. Piotra w Rzymie. Msza Święta w Kaplicy św. Sebastiana, przy grobie św. Jana Pawła II (o ile to będzie możliwe, w przeciwnym razie  Masza Święta odbędzie się w Grotach Watykańskich – np. w Kaplicy Polskiej). Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II (modlitwa prywatna). W godzinach popołudniowych zwiedzanie Rzymu starożytnego: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz). Następnie przejazd na zwiedzanie  Bazyliki św. Jana na Lateranie, Papieskiej arcybazyliki Najświętszego Zbawiciela św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Miasta i Świata, a także Kaplicy San Lorenzo, w której mieszczą się Święte Schody pochodzące z pałacu Poncjusza Piłata, po których wchodził Jezus Chrystus. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 6 (18.09.2020)

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- opłat za przewodników lokalnych
- podatku miejskiego w Rzymie
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko

Razem około 95 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* dopłata do pokoju jednoosobowego 400 PLN
* opłaty za napoje do obiadokolacji we własnym zakresie
* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* spotkanie z pilotem nastąpi w porcie wylotu
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

 

Organizator:
Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 1365 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)