Mondo Travel 18-25.09.2020

52 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!

 

Zwiedzane miejsca: Orvieto, Asyż, Cascia, Roccaporena, Alba Adriatica, Monte Sant Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte  Cassino 

 

Organizator zapewnia:
* Przelot do Rzymu  i z powrotem z lotniska Warszawa-Okęcie rejsową linią lotniczą Alitalia, zarówno z bagażem podręcznym 8 kg o wymiarach: wysokość 55 cm, szerokość 35 cm, głębokość 25 cm, a także z bagażem rejestrowanym o maksymalnej wadze do 23 kg

* Transfery lotnisko-hotel-lotnisko 

* Noclegi: 7 noclegów we Włoszech w hotelach ***
* Wyżywienie:7 śniadań wzmocnionych  oraz 7 obiadokolacji (woda, sok inne napoje np: kawa, herbata, a także napoje alkoholowe płatne we własnym zakresie) 
* Ubezpieczenie NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EVR

* Opłatę za każdego uczestnika w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym
* Opiekę licencjonowanego pilota 
* Opiekę duchową księdza
* Codzienną Mszę Świętą na trasie pielgrzymki w Sanktuariach Włoch

 

Termin: 18-25.09.2020 (8 dni, samolot)

 

Cena: 2790 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa - Okęcie

 

Program:
Dzień 1 (18.09.2020)
Zbiórka uczestników na lotnisku  Warszawa-Okęcie o godz. 10.05. Wylot do Rzymu o godz. 12.05. Po przylocie (godz. 14.25) przejazd autokarem do Orvieto do malowniczo położonego miasteczka leżącego na płaskowyżu w regionie Umbria. Wjazd koleją na plac centralny miasta i zwiedzanie Katedry nazywanej „lilią wszystkich katedr” jednej z najwspanialszych budowli gotyckich we Włoszech. Spacer po mieście powrót do autokaru i przejazd w okolice  Asyżu na obiadokolację i nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 (19.09.2020)
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Asyżu -mistycznego serca Włoch. Wizyta w Bazylice świętego Franciszka z grobem w dolnej części gotyckiej Bazyliki. Zwiedzanie górnej Bazyliki  w której znajduje się cykl fresków Giotta stanowiących arcydzieło gotyku, następnie spacer po średniowiecznym centrum miasta, plac centralny, świątynia Minerwy i miejsca związane z Franciszkiem-Patronem Włoch. Następnie przejazd do Bazyliki Santa Maria degli Angeli z Porcjunkuli – miejscem będącym kolebką zakonu franciszkańskiego a także miejsca śmierci świętego Franciszka w dolnym Asyżu. Msza Święta i powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

 

Dzień 3 (20.09.2020)
Po śniadaniu przejazd autokarem do miejscowości Roccaporena-miejsca narodzin św. Rity. Zwiedzanie miasteczka. Po krótkiej wizycie w miasteczku Przejazd do miejscowości  Cascia  w regionie Umbria. To właśnie w tym miasteczku św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny i to w tym miasteczku  znajduje się  sanktuarium jej poświęcone. Zapoznanie się z historią sanktuarium. Modlitwa przy grobie Świętej, która jest   patronką od spraw trudnych i beznadziejnych. Udział w Mszy Świętej. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Następnie przejazd do hotelu nad morzem adriatyckim na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 4 (21.09.2020)
Po śniadaniu Msza Święta następnie plażowanie w  miejscowości położonej nad Morzem Adriatyckim - Alba Adriatica w regionie Abruzja we  Włoszech. Miejscowość która istnieje  od 1956 roku.  Wcześniej znana była jako Tortoreto Stazione.  Z czasem, dzięki dużemu rozwojowi turystyki, usamodzielniła się. Alba Adriatica posiada piękną plażę oraz bardzo dobre jakościowo restauracje z lokalnymi przysmakami. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu czas wolny dla uczestników pielgrzymki na plażowanie, kąpiel  w Adriatyku, spacer po plaży, degustację lokalnych przysmaków w miejscowych nadmorskich tawernach. Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg. 

 

Dzień 5 (22.09.2020)
Po śniadaniu przejazd do Po śniadaniu przejazd autokarem do Sanktuarium  Monte Sant Angelo  najsławniejszej na całej ziemi groty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Po wizycie w Sanktuarium  przejazd autokarem  do San Giovanni Rotondo miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio) a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja,  zakwaterowanie grupy odpoczynek przed wieczornymi uroczystościami w San Giovanni Rotondo.  Dla chętnych wyjście na czuwanie modlitewne ku czci Ojca Pio. Nocna Msza Święta. 

 

Dzień 6 (23.09.2020)
Po śniadaniu  indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie  miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio  w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypta, klasztor, cela i Muzeum.  Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio, udział w nabożeństwie światła i procesji. Po zakończeniu  rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 7 (24.09.2020)
Po śniadaniu przejazd na  Monte Cassino. Wjazd autokarem na wzgórze Monte Cassino- miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Msza Polowa na cmentarzu.  Wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Przejazd do hotelu na obiadokolację  nocleg w okolicach  lotniska Fiumicino. 

 

Dzień 8 (25.09.2020)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko.  Wylot do Polski o godz. 08.50. Przylot do Warszawy na lotnisko Warszawa-Okęcie ok. godz. 11.15. 

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

- opłat za przewodników lokalnych
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 125 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* dopłata do pokoju jednoosobowego (600 PLN)

* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie (kawa, herbata, a także napoje alkoholowe)

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% ceny pielgrzymki (opłata za w/w ubezpieczenie płatna przy wpłacie zaliczki) lub 9% dla osób chorych przewlekle
* przelot z lotniska Warszawa Okęcie do Rzymu i z powrotem odbywa się rejsową linią lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg jak i bagażem rejestrowanym 23 kg

 

Organizator:
Biuro Podróży
Mondo Travel Sp. z o.o.

ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 1065 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 21-26.09.2020

WSPOMNIENIE OJCA PIO! 52 rocznica jego śmierci   Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Neapol, San

Mondo Travel 18-25.09.2020

52 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Orvieto, Asyż, Casci

Mondo Travel 13-18.09.2020

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioMondo Travel 18-25.09.2020

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 3 (123) 2020   Jesteśmy dla Was od 20 lat!   Sumienie. Instrukcja obsługi Sztuka życia bez narzekania Piotr Kwiatek OFMCap Święta Weronika Giuliani Pisma Modlitwa Porady Ojca Pio. Jak dobrze się modlić (nowe wydanie) Listy Ojca Pio. Tom II Korespondencja z Raffaeliną Cerase