Wydrukuj tę stronę

Mondo Travel 18-25.09.2020

52 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!

 

Zwiedzane miejsca: Orvieto, Asyż, Cascia, Roccaporena, Alba Adriatica, Monte Sant Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte  Cassino 

 

Organizator zapewnia:
* Przelot do Rzymu  i z powrotem z lotniska Warszawa-Okęcie rejsową linią lotniczą Alitalia, zarówno z bagażem podręcznym 8 kg o wymiarach: wysokość 55 cm, szerokość 35 cm, głębokość 25 cm, a także z bagażem rejestrowanym o maksymalnej wadze do 23 kg

* Transfery lotnisko-hotel-lotnisko 

* Noclegi: 7 noclegów we Włoszech w hotelach ***
* Wyżywienie:7 śniadań wzmocnionych  oraz 7 obiadokolacji (woda, sok inne napoje np: kawa, herbata, a także napoje alkoholowe płatne we własnym zakresie) 
* Ubezpieczenie NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EVR

* Opłatę za każdego uczestnika w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym
* Opiekę licencjonowanego pilota 
* Opiekę duchową księdza
* Codzienną Mszę Świętą na trasie pielgrzymki w Sanktuariach Włoch

 

Termin: 18-25.09.2020 (8 dni, samolot)

 

Cena: 2790 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa - Okęcie

 

Program:
Dzień 1 (18.09.2020)
Zbiórka uczestników na lotnisku  Warszawa-Okęcie o godz. 10.05. Wylot do Rzymu o godz. 12.05. Po przylocie (godz. 14.25) przejazd autokarem do Orvieto do malowniczo położonego miasteczka leżącego na płaskowyżu w regionie Umbria. Wjazd koleją na plac centralny miasta i zwiedzanie Katedry nazywanej „lilią wszystkich katedr” jednej z najwspanialszych budowli gotyckich we Włoszech. Spacer po mieście powrót do autokaru i przejazd w okolice  Asyżu na obiadokolację i nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 (19.09.2020)
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Asyżu -mistycznego serca Włoch. Wizyta w Bazylice świętego Franciszka z grobem w dolnej części gotyckiej Bazyliki. Zwiedzanie górnej Bazyliki  w której znajduje się cykl fresków Giotta stanowiących arcydzieło gotyku, następnie spacer po średniowiecznym centrum miasta, plac centralny, świątynia Minerwy i miejsca związane z Franciszkiem-Patronem Włoch. Następnie przejazd do Bazyliki Santa Maria degli Angeli z Porcjunkuli – miejscem będącym kolebką zakonu franciszkańskiego a także miejsca śmierci świętego Franciszka w dolnym Asyżu. Msza Święta i powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

 

Dzień 3 (20.09.2020)
Po śniadaniu przejazd autokarem do miejscowości Roccaporena-miejsca narodzin św. Rity. Zwiedzanie miasteczka. Po krótkiej wizycie w miasteczku Przejazd do miejscowości  Cascia  w regionie Umbria. To właśnie w tym miasteczku św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny i to w tym miasteczku  znajduje się  sanktuarium jej poświęcone. Zapoznanie się z historią sanktuarium. Modlitwa przy grobie Świętej, która jest   patronką od spraw trudnych i beznadziejnych. Udział w Mszy Świętej. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Następnie przejazd do hotelu nad morzem adriatyckim na obiadokolację i nocleg. 

 

Dzień 4 (21.09.2020)
Po śniadaniu Msza Święta następnie plażowanie w  miejscowości położonej nad Morzem Adriatyckim - Alba Adriatica w regionie Abruzja we  Włoszech. Miejscowość która istnieje  od 1956 roku.  Wcześniej znana była jako Tortoreto Stazione.  Z czasem, dzięki dużemu rozwojowi turystyki, usamodzielniła się. Alba Adriatica posiada piękną plażę oraz bardzo dobre jakościowo restauracje z lokalnymi przysmakami. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu czas wolny dla uczestników pielgrzymki na plażowanie, kąpiel  w Adriatyku, spacer po plaży, degustację lokalnych przysmaków w miejscowych nadmorskich tawernach. Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg. 

 

Dzień 5 (22.09.2020)
Po śniadaniu przejazd do Po śniadaniu przejazd autokarem do Sanktuarium  Monte Sant Angelo  najsławniejszej na całej ziemi groty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Po wizycie w Sanktuarium  przejazd autokarem  do San Giovanni Rotondo miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio) a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja,  zakwaterowanie grupy odpoczynek przed wieczornymi uroczystościami w San Giovanni Rotondo.  Dla chętnych wyjście na czuwanie modlitewne ku czci Ojca Pio. Nocna Msza Święta. 

 

Dzień 6 (23.09.2020)
Po śniadaniu  indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie  miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio  w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypta, klasztor, cela i Muzeum.  Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio, udział w nabożeństwie światła i procesji. Po zakończeniu  rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 7 (24.09.2020)
Po śniadaniu przejazd na  Monte Cassino. Wjazd autokarem na wzgórze Monte Cassino- miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Msza Polowa na cmentarzu.  Wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Przejazd do hotelu na obiadokolację  nocleg w okolicach  lotniska Fiumicino. 

 

Dzień 8 (25.09.2020)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko.  Wylot do Polski o godz. 08.50. Przylot do Warszawy na lotnisko Warszawa-Okęcie ok. godz. 11.15. 

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

- opłat za przewodników lokalnych
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 125 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* dopłata do pokoju jednoosobowego (600 PLN)

* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie (kawa, herbata, a także napoje alkoholowe)

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% ceny pielgrzymki (opłata za w/w ubezpieczenie płatna przy wpłacie zaliczki) lub 9% dla osób chorych przewlekle
* przelot z lotniska Warszawa Okęcie do Rzymu i z powrotem odbywa się rejsową linią lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg jak i bagażem rejestrowanym 23 kg

 

Organizator:
Biuro Podróży
Mondo Travel Sp. z o.o.

ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 1605 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)