Mondo Travel 21-26.09.2020

WSPOMNIENIE OJCA PIO! 52 rocznica jego śmierci

 

Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Neapol, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Rzym, Watykan

 

Organizator zapewnia:
* Przelot z lotniska Warszawa-Okęcie rejsową linią lotniczą Alitalia, zarówno z bagażem podręcznym 8 kg jak i rejestrowanym o maksymalnej wadze do 23 kg

* Opłaty lotniskowe

5 noclegów w hotelach *** (Włochy)
* 5 śniadań wzmocnionych plus 5 gorących obiadokolacji
* Transport włoskim autakoarem klasy LUX
* Ubezpieczenie NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EVR

* Podatek VAT
* Opiekę licencjonowanego pilota 
* Opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* Codzienną Mszę Świętą

 

Termin: 21-26.09.2020 (6 dni, samolot)

 

Cena: 2490 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa - Okęcie

 

Program:
Dzień 1 (21.09.2020)
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 10:00. Przelot do Rzymu. Po przylocie do Stolicy Wiecznego Miasta o godz. 14:25 transfer do hotelu w okolicy Neapolu. Po drodze przejazd autokarem autostradą Del Sol do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze Monte Cassino, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, Msza Polowa celebrowana przez opiekuna duchowego, następnie zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa i wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 2 (22.09.2020)
Po śniadaniu przejazd do Neapolu do grobu Ojca Dolindo, włoskiego księdza oraz tercjarza franciszkańskiego prowadzącego życie apostolskie, cieszącego się wielkim szacunkiem św. Ojca Pio, który za życia doświadczał spotkań z Jezusem przez wiele lat i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu, Ty się tym zajmij”. Po indywidualnej modlitwie u Ojca Dolindo przejazd do centrum  Neapolu. Następnie wizyta w Katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona z postaci skrzepłej w płynną oraz XVII wiecznej Kaplicy renesansowej krypty z urną szczątków świętego. Po zwiedzeniu Katedry, spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, przejście przez dzielnicę szopkarzy neapolitańskich, wejście do Kościóła Santa Chiara. W godzinach popołudniowych przejazd autokarem do San Giovanni Rotondo, miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio), a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników, by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Przyjazd do hotelu na obiadokolację. Zakwaterowanie grupy. Dla chętnych wyjście na nocne czuwanie modlitewne ku czci Ojca Pio.

 

Dzień 3 (23.09.2020)
Po śniadaniu  indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio, w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypta, klasztor, cela i Muzeum. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio, udział w nabożeństwie światła i procesji. Po zakończeniu rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio, powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 4 (24.09.2020)
Po śniadaniu  przejazd do Pietrelciny – miasta położonego w pobliżu Neapolu  w regionie Kampania - miejsca  urodzenia św. Ojca Pio. „To w tym  miasteczku wszystko się zaczęło”. W roku 1887 przyszedł na świat Francesco Forgione, zwany później Ojcem Pio – i zarazem jeden z najsłynniejszych stygmatyków w historii Kościoła. Zwiedzanie domów Ojca Pio, Kościoła Matki Bożej Anielskiej, z którym wiążą się pierwsze chwile Ojca Pio, a także Placu Zwiastowania, w którym koncertowało się życie miejscowej społeczności w której dorastał Ojciec Pio. Następnie Msza Święta w Kościele Matki Bożej Anielskiej.  Po Mszy Świętej czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd autokarem do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5 (25.09.2020)
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Następnie Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra w Rzymie z licencjonowanym przewodnikiem. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II.  W godzinach popołudniowych zwiedzanie Rzymu starożytnego: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Placu Weneckiego, a także Palcu Hiszpańskiego ze słynnymi „Schodami Hiszpańskimi”. Czas wolny. Następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 6 (26.09.2020)
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski o godzinie 08:50. Planowany przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 11:15.

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

- opłat za przewodników lokalnych
- podatku miejskiego w Rzymie

- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 95 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* dopłata do pokoju jednoosobowego (500 PLN)

* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie (kawa, herbata, a także napoje alkoholowe)

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* spotkanie z pilotem nastąpi w porcie wylotu

* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, a także ubezpieczenia na wyższą kwotę
* w czasie trwania pielgrzymki - codzienna Msza Święta celebrowana przez opiekuna duchowego

 

Organizator:
Biuro Podróży
Mondo Travel Sp. z o.o.

ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 756 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Mondo Travel 18-25.09.2020

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 13-18.09.2020

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Mondo Travel 21-26.09.2020

WSPOMNIENIE OJCA PIO! 52 rocznica jego śmierci   Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Neapol, San

Mondo Travel 18-25.09.2020

52 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Orvieto, Asyż, Casci

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioMondo Travel 21-26.09.2020

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 3 (123) 2020   Jesteśmy dla Was od 20 lat!   Sumienie. Instrukcja obsługi Sztuka życia bez narzekania Piotr Kwiatek OFMCap Święta Weronika Giuliani Pisma Modlitwa Porady Ojca Pio. Jak dobrze się modlić (nowe wydanie) Listy Ojca Pio. Tom II Korespondencja z Raffaeliną Cerase