Wydrukuj tę stronę

Mondo Travel 21-26.09.2020

WSPOMNIENIE OJCA PIO! 52 rocznica jego śmierci

 

Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Neapol, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Rzym, Watykan

 

Organizator zapewnia:
* Przelot z lotniska Warszawa-Okęcie rejsową linią lotniczą Alitalia, zarówno z bagażem podręcznym 8 kg jak i rejestrowanym o maksymalnej wadze do 23 kg

* Opłaty lotniskowe

5 noclegów w hotelach *** (Włochy)
* 5 śniadań wzmocnionych plus 5 gorących obiadokolacji
* Transport włoskim autakoarem klasy LUX
* Ubezpieczenie NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego EVR

* Podatek VAT
* Opiekę licencjonowanego pilota 
* Opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* Codzienną Mszę Świętą

 

Termin: 21-26.09.2020 (6 dni, samolot)

 

Cena: 2490 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa - Okęcie

 

Program:
Dzień 1 (21.09.2020)
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 10:00. Przelot do Rzymu. Po przylocie do Stolicy Wiecznego Miasta o godz. 14:25 transfer do hotelu w okolicy Neapolu. Po drodze przejazd autokarem autostradą Del Sol do Monte Cassino. Wjazd na wzgórze Monte Cassino, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, Msza Polowa celebrowana przez opiekuna duchowego, następnie zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa i wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 2 (22.09.2020)
Po śniadaniu przejazd do Neapolu do grobu Ojca Dolindo, włoskiego księdza oraz tercjarza franciszkańskiego prowadzącego życie apostolskie, cieszącego się wielkim szacunkiem św. Ojca Pio, który za życia doświadczał spotkań z Jezusem przez wiele lat i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu, Ty się tym zajmij”. Po indywidualnej modlitwie u Ojca Dolindo przejazd do centrum  Neapolu. Następnie wizyta w Katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona z postaci skrzepłej w płynną oraz XVII wiecznej Kaplicy renesansowej krypty z urną szczątków świętego. Po zwiedzeniu Katedry, spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, przejście przez dzielnicę szopkarzy neapolitańskich, wejście do Kościóła Santa Chiara. W godzinach popołudniowych przejazd autokarem do San Giovanni Rotondo, miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio), a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników, by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Przyjazd do hotelu na obiadokolację. Zakwaterowanie grupy. Dla chętnych wyjście na nocne czuwanie modlitewne ku czci Ojca Pio.

 

Dzień 3 (23.09.2020)
Po śniadaniu  indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio, w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypta, klasztor, cela i Muzeum. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio, udział w nabożeństwie światła i procesji. Po zakończeniu rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio, powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 4 (24.09.2020)
Po śniadaniu  przejazd do Pietrelciny – miasta położonego w pobliżu Neapolu  w regionie Kampania - miejsca  urodzenia św. Ojca Pio. „To w tym  miasteczku wszystko się zaczęło”. W roku 1887 przyszedł na świat Francesco Forgione, zwany później Ojcem Pio – i zarazem jeden z najsłynniejszych stygmatyków w historii Kościoła. Zwiedzanie domów Ojca Pio, Kościoła Matki Bożej Anielskiej, z którym wiążą się pierwsze chwile Ojca Pio, a także Placu Zwiastowania, w którym koncertowało się życie miejscowej społeczności w której dorastał Ojciec Pio. Następnie Msza Święta w Kościele Matki Bożej Anielskiej.  Po Mszy Świętej czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd autokarem do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 5 (25.09.2020)
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Następnie Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra w Rzymie z licencjonowanym przewodnikiem. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II.  W godzinach popołudniowych zwiedzanie Rzymu starożytnego: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Placu Weneckiego, a także Palcu Hiszpańskiego ze słynnymi „Schodami Hiszpańskimi”. Czas wolny. Następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 6 (26.09.2020)
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski o godzinie 08:50. Planowany przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 11:15.

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

- opłat za przewodników lokalnych
- podatku miejskiego w Rzymie

- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 95 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* dopłata do pokoju jednoosobowego (500 PLN)

* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie (kawa, herbata, a także napoje alkoholowe)

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* spotkanie z pilotem nastąpi w porcie wylotu

* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, a także ubezpieczenia na wyższą kwotę
* w czasie trwania pielgrzymki - codzienna Msza Święta celebrowana przez opiekuna duchowego

 

Organizator:
Biuro Podróży
Mondo Travel Sp. z o.o.

ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 1238 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)