GRUZJA

 

Zwiedzane miejsca: TBILISI - GUDAURI-KUTAISI - BATUMI  - ACHALCICHE

  

Organizator zapewnia:
Przelot na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa

* Opłaty lotniskowe

* 3 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Batumi, 1 nocleg w Gudauri, 1 nocleg w Achalciche

* Wyżywienie zgodnie z programem: 6 śniadań, w dniu odlotu jako suchy prowiant, 6 kolacji w tym 1 kolacja z winem w tradycyjnej restauracji z  pokazem tańców gruzińskich i programem folklorystycznym, 1 butelka wody dziennie/os.

* Transport autokarem w Gruzji podczas realizacji programu wycieczki

* Ubezpieczenie KL, NNW

* Podatek VAT

* Bilety wstępu: dojazd kolejką linową do twierdzy Narikala, Uplisciche, Wardzia, Rabat, Bordżomi, samochody terenowe 4 x w  Stepancminda (Kazbegi)

* Opiekę polskojęzycznego przewodnika

 

Termin: 13–20.08.2019  (8 dni, samolot)

 

Cena: 3 750 PLN

Warunki płatności:
przelewem na konto bankowe / gotówką , po podpisaniu umowy. Szczegóły w siedzibie biura.

 

Środek lokomocji: Samolot

 

Skąd wyjazd: Warszawa

 

Program ramowy:
Dzień 1

ODLOT DO TBILISI

 

Dzień 2

PRZYLOT DO TBILISI.                                                                           

Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: cerkiew Metechi z XIII w., tuż obok cerkwi, usytuowany jest pomnik założyciela miasta – króla Wachtanga Gorgasali. Przejazd kolejką linową na wzgórze miasta. Zwiedzimy: Twierdzę Narikala, a także wzgórze z Pomnikiem Matki Gruzji. Spacer do Abanotubani, tradycyjne łaźnie siarkowe. Zobaczymy cerkwie Sioni i Anczischati (VI–VII w.). Przejazd przez centrum miasta – Plac Wolności ze złotym pomnikiem św. Jerzego – patrona Gruzji i aleji S. Rustawelego. Na ulicy Rustaweli toczy się główny nurt życia miasta, to przy niej znajduje się wiele ważnych dla miasta budynków i urzędów. Kolacja w tradycyjnej restauracji z pokazem gruzińskich tańców ludowych i śpiewów. Nocleg.

 

Dzień 3

TBILISI-MCCHETA-KAZBEGI-GUDAURI

Po śniadaniu przejazd Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze odwiedzamy perłę architektury - dawną stolicę Iberii Kaukaskiej i centrum religijne Gruzji liczącego 3000 lat - Mcchetę. Miasteczko leży na głównym szlaku komunikacyjnym, 20 km od Tbilisi to dla Gruzinów miejsce wyjątkowe - miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Tutaj w 326 roku Gruzja przyjęła chrzest. Tu mieszkali pierwsi królowie gruzińscy, tu też są groby ostatnich; rezydowali tu też w przeciągu długich wieków patriarchowie kościoła gruzińskiego. Na miejscu zobaczymy wpisaną na listę UNESCO cerkiew Jvari (VI-VII w). Stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji - Mtkwari i Aragwi. Następnie odwiedzimy katedrę Sweti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi. Przekroczenie Przełęczy Krzyżowej – 2395 m n.p.m. Przyjazd do Stepancminda (Kazbegi) – miasteczko jest najpopularniejszym celem wypraw na Gruzińskiej Drodze Wojennej i stanowi dobrą bazę wypadową do wycieczek w masyw góry Kazbek. Najważniejszą atrakcją północnej części regionu jest kościół Cminda Sameba w pobliżu wioski Gergeti u stóp Góry Kazbek (5047m n.p.m.) – XIV-wieczny kościół Świętej Trójcy, położony na wysokości 2170 m n.p.m., stał się symbolem Gruzji. Wjazd jeep-ami do cerkwi. Przejazd do Gudauri na nocleg. Kolacja w hotelu.

 

Dzień 4

GUDAURI-ANANURI-UPLISCICHE-KUTAISI

Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzanie Twierdzy Ananuri z XVII w. I skalnego miasta Upliscciche w okolicach Gori - jedną z pierwszych osad ludzkich na Kaukazie z I tys. p.n.e. Dawne święte miasto wykute w skałach. Kiedyś tętniło tu życie i biło serce Gruzji. Spacerując po skalnym mieście można sobie wyobrazić jego dawną świetność. Zwłaszcza stając w jego najwyższym punkcie i przyglądając się roztaczającemu się wokół nas widokowi. Wybór tego miejsca na pewno nie był przypadkowy. Góry, rzeka, przestrzeń, naturalne jaskinie i skała nadająca się do kucia. Miejsce strategiczne. Przyjazd do Kutaisi. Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 5

KUTAISI-BATUMI

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batumi - krótki spacer po miescie i panoramiczne zwiedzanie największych symboli miasta - nadmorski bulwar, rzeźba Ali i Nino, wieża chachy, Latarnia morska, Wieża Alfabetu, Plac Agronautów z posągiem Medei, Zegar astronomiczny. Czas wolny. Zakwaterowanie. Kolacja w restauracji. Nocleg.

 

Dzień 6

BATUMI-BORDŻOMI-RABAT-ACHALCICHE

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez malownicze tereny górskie Meschetii do Achalciche. Po drodze przystanek w zagłębiu ceramiki Szrosza. Przejazd do słynnego gruzińskiego uzdrowiska Bordżomi, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Borjomi zyskało sławę jako miejscowość uzdrowiskowa i wypoczynkowa już w XIX w. gdy Wielki Książe Michał Mikołajewicz Romanow, brat cara Aleksandra II, postanowił zbudować tu swoją letnią rezydencję. Dziś uzdrowisko przeżywa swój renesans przyciągając rzesze kuracjuszy i turystów. Przyjazd do Achalciche. Zwiedzanie twierdzy Rabat. Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 7

ACHALCICHE-CHERTWISI-WARDZIA-TBILISI

Po śniadaniu przejazd do skalnego miasta Wardzii. Po drodze zatrzymamy się przy twierdzy Chertwisi. Piękne, górskie krajobrazy. Kręta droga wzdłuż rzeki Mtkwari. Bardzo malowniczo. To pasmo Małego Kaukazu. Blisko granicy z Armenią i z Turcją. Południowa część Gruzji. Wardzia czasy świetności przeżywała na przełomie XII i XIII wieku. Był to okres rządów królowej Tamar. W Wardzi zachowały się piękne freski wewnątrz wykutego w skale kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Dziś możemy zobaczyć co najwyżej 30 proc. Wardzi. Reszta runęła w wyniku trzęsienia ziemi. Mamy więc skalne miasto odkryte, rozłamane. Jakby ktoś odkroił dwie trzecie i rzucił w przepaść. W średniowieczu niełatwo było tu trafić. Pomieszczenia, korytarze i schody ukryte były za skałami. Do warownego miasta prowadziły tajemne przejścia. Przejazd do Tbilisi. Kolacja w restauracji. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

Dzień 8

TBILISI. Transfer na lotnisko.

Śniadanie w formie suchego prowiantu. Transfer na lotnisko. Odlot do kraju.

 

 

Cena nie zawiera:

- składki na TFG: 13 PLN/os

 

Uwagi:

* dopłata do pokoju jednoosobowego 195 USD/os.

* opłaty za napoje do obiadokolacji we własnym zakresie 

* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 
 

Organizator:

Biuro Podróży NOWATOR

ul. Skłodowskiej -  Curie  13

15-275 Białystok

Telefon kontaktowy :  85 742 63 36,  kom.: 533 981 100

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nowator.com.pl

Czytany 326 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Włochy 18-25.09.2019

51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte

Włochy 20-25.10.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cass

Włochy 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Malta 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - MALTA   Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę G

Włochy_Św. Rita 27.09-02.10.2019

PIELRZYMKA DO ŚW. RITY, RZYMU I WATYKANU   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Cascia, Roccaporen

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Włochy 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Gruzja 13-20.08.2019

GRUZJA   Zwiedzane miejsca: TBILISI - GUDAURI-KUTAISI - BATUMI  - ACHALCICHE    Organizator

You are here:   HomeInne miejsca pielgrzymkoweGruzjaGruzja 13-20.08.2019

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 2 (116) marzec/kwiecień 2019   Głos Ojca Pio [115/1/2019]   Czy Cię odnajdę? Modlitwy Ojca Pio Nie lękajcie się przebaczać Luis Dri OFMCap, Andrea Tornielli, Alver Metalli Więzień. Wezwanie do nadziei Paul Everett Ojciec Pio i Raffaelina Cerase. Wybór listów Rachunek sumienia z Ojcem Pio - Robert Krawiec OFMCap