PIELGRZYMKA - MALTA

 

Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę Gozo, Birgu, Sengela, Marsaxlokk   

 

Organizator zapewnia:

* Przelot na trasie Warszawa - Malta  - Warszawa, linie lotnicze Air Malta

* Transfer: lotnisko - hotel - lotnisko

* Opłaty lotniskowe

* 7 noclegów w hotelu *** , pokoje  2 ; 3 osobowe

* Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

* Transport na Malcie podczas realizacji programu

* Ubezpieczenie KL, NNW

* Opiekę licencjonowanego pilota / przewodnika

* Opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki

* bilety wstępu

* rejs

 

Termin: 22 - 29.06.2019  (8 dni, samolot, autokar)

 

Cena: 3 655 PLN

Warunki płatności:
przelewem na konto bankowe / gotówką , po podpisaniu umowy. Szczegóły w siedzibie biura.

 

Środek lokomocji: Samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa

 

Program ramowy:
Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, msza św., odprawa biletowo – bagażowa. Przelot  na Maltę (3h). Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Melieha:  Starodawne Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej, miejsce pielgrzymek. Według ustnej  tradycji w 60 r. n.e. przybyli do tutejszej groty św. Paweł i św. Łukasz, który na skale namalował postać Madonny. Najważniejszym miejscem kultu maryjnego jest Grota Madonny. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd  do Valletty, stolicy Malty. W programie: Upper Barrakka Gardens – tzw. Górne Ogrody znajdują się na najwyższym punkcie XVI wiecznych murów obronnych, zbudowanych przez joanitów. Stąd rozciąga się wspaniały widok na Grand Harbour (Wielki Port) oraz trzy miasta: Senglea, Vittoriosa oraz Cospicua. Konkatedera św Jana - Kościół Zakonu Maltańskiego to jeden z najcenniejszych przykładów sztuki barokowej na Malcie, w którym odnajdujemy dwa słynne obrazy Caravaggia, ścięcie św. Jana Chrzciciela i Święty Hieronim. Kościół św. Pawła Rozbitka jest jednym z najważniejszych na Malcie. Są tu przechowywane cenne relikwie – kość prawego nadgarstka św. Pawła oraz część kolumny, na której święty został ścięty w Rzymie. Czas wolny na lunch. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Mdiny dawnej stolicy Malty. Katedra św. Pawła znajduje się w miejscu powstania pierwszej świątyni chrześcijańskiej po uzdrowieniu ojca Publiusza przez Apostoła Pawła. Po trzęsieniu ziemi na nowo rozpoczęły się prace i powstała rzeźbiarska kopuła katedry, która jest jednym z symboli katolickiej Malty. Centrum Rzemiosła i Rękodzieła - Ta' Qali Craft Village  znajduje się na terenie opuszczonego lotniska z II wojny światowej. W koszarach zamienionych na sklepy można nabyć wyroby rękodzieła m.in.:  krzyże maltańskie wykonane ze srebra, dmuchane wyroby szklane, koronki. Rabat - Kościół św. Pawła  i Grota św. Pawła - po rozbiciu się statku u brzegów Malty w czasie trzymiesięcznego pobytu Apostoła Narodów, został on ulokowany w Grocie w Rabacie, a od 1675 r. nad grotą wzniesiono kościół św. Pawła. W 1990 r. kościół i grotę odwiedził Papież Jan Paweł II. Na zakończenie zwiedzania degustacja słynnego ciasteczka w Crystal Palast i czas wolny na lunch. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie. Rejs na wyspę GOZO ( zależne od pogody)– kościół TA PINU p.w. Najświętszej Maryi Panny, narodowe Sanktuarium Maltańczyków, które odwiedził w 1990 papież Jan Paweł II,  w 2010 Benedykt XVI . Ta Pinu jest znane z objawień, które doznała wieśniaczka tejże wyspy w 1889 r. Papież Pius Xi w 1931 podniósł Ta Pinu do rangi bazyliki. Msza św.  Victoria - Rabat stolica wyspy – miejsce zamieszkałe od czasów neolitycznych. Masywna Cytadela pochodzi z początku XVII w.  Katedra została zbudowana na miejscu  dwóch świątyń pogańskich i trzech kościołów. Ze względu na brak funduszy kopuła stanowi przykład malarstwa iluzjonistycznego wywołującego wrażenie trójwymiarowości. Na wyspie były kręcone sceny do filmu TROJA z Bradem Pittem w roli Achillesa.  Ggantija - prehistoryczna świątynia wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Neolityczny kompleks to najstarsza na świecie wolno stojąca budowla z kamienia. Wzniesiona jest 1000 lat wcześniej niż piramidy egipskie i Stonehenge. Centrum  Rękodzieła  Gozytańskiego - gdzie są prezentowane wyroby z których słynie wyspa; koronki, ręczne tkane swetry, wyroby tekstylne. Degustacja wyrobów m.in. serów likierów, słodyczy. Przeprawa promowa. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie, całodzienny wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do trzech miast: Birgu zwanym Vittorosa na cześć zwycięstwa nad Turkami w 1656 r . Msza św.  w kościele kolegialnym św. Wawrzyńca. Birgu rycerze zakonni zbudowali siedziby dla komandorii zakonnych. Sengela – kościół parafialny Matki Boskiej Zwycięskiej podniesiony w 1921 r.  przez papieża Piusa XV do rangi bazyliki. Najcenniejszym skarbem jest drewniana Figura Matki Boskiej. Na cześć Wielkiego Mistrza Claude de Sengle nazwano fortecę. Cospicua – po bombardowaniach w czasie II wojny światowej cudem uniknął zburzenia kościół Niepokalanego Poczęcia. Zachowały się też potężne mury obronne oraz bastiony tzw. Linii Cotonea okalającej Trzy Miasta. Marsaxlokk  - urocza wioska  z największą flotą rybacką, z mnóstwem kolorowych łodzi malowanych na niebiesko i żółto oraz dekoracyjnie ozdabianych zgodnie z maltańską tradycją. Msza św. w kościele parafialnym p.w. Naszej Pani z Pompei. Spacer malowniczym nabrzeżem. Lazurowa Grota - dla chętnych możliwość popłynięcia łódeczką, aby obejrzeć wnętrze groty. Część fragmentu Lazurowej Groty można obejrzeć od strony lądu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8

Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo - bagażowa. Odlot do Polski.

 

 

Cena nie zawiera: np.

- taksy  klimatycznej

- dodatkowych  atrakcji  , nie  ujętych  w  programie

- dopłaty  do  T.F.G :  13  zł / os 

 

 

Uwagi:

* dopłata do pokoju jednoosobowego 220 EUR 

* opłaty za napoje do obiadokolacji we własnym zakresie

* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

* spotkanie z pilotem nastąpi w porcie wylotu

 

 

Organizator:

Biuro Podróży NOWATOR

ul. Skłodowskiej -  Curie  13

15-275 Białystok

Telefon kontaktowy :  85 742 63 36,  kom.: 533 981 100

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nowator.com.pl

Czytany 109 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Włochy 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Włochy 20-25.10.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cass

Włochy 18-25.09.2019

51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte

Rzym 9-12.11.2019

RZYM I SEKRETY WATYKANU!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan   Jesienno-zimowy Rzym – nostalg

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Francja-Niemcy 7-13/14.09.2019

PIELGRZYMKA FRANCJA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: KRZESZÓW – KOLONIA – REIMS – PARYŻ - Z

Malta 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - MALTA   Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę G

Gruzja 13-20.08.2019

GRUZJA   Zwiedzane miejsca: TBILISI - GUDAURI-KUTAISI - BATUMI  - ACHALCICHE    Organizator

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 2 (116) marzec/kwiecień 2019   Głos Ojca Pio [115/1/2019]   Czy Cię odnajdę? Modlitwy Ojca Pio Nie lękajcie się przebaczać Luis Dri OFMCap, Andrea Tornielli, Alver Metalli Więzień. Wezwanie do nadziei Paul Everett Ojciec Pio i Raffaelina Cerase. Wybór listów Rachunek sumienia z Ojcem Pio - Robert Krawiec OFMCap