PIELGRZYMKA - WŁOCHY

 

Zwiedzane miejsca: Ołomuniec - Como Ossucio – Varese – Leggiuno - Orta San Giulio – Varallo Sesia – Turyn - Piza – Siena  -  Rzym – Pompeje – Bazylika  Matki  Bożej  Różancowej – Wezuwiusz – Cascia – Adriatyk   

 

Organizator zapewnia:
transport  autokarem z  klimatyzacją,

* 13 noclegów w hotelach , pokoje  2  ; 3  osobowe,

wyżywienie:  śniadania  i  obiadokolacje,

Ubezpieczenie  KL, NNW,

* Podatek VAT,

Opiekę licencjonowanego pilota,

* Opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki.

 

Termin: 22.06 – 05.07.2019  (14 dni, autokar)

 

Cena: 2 985 PLN

Warunki płatności:
przelewem na konto bankowe / gotówką , po podpisaniu umowy. Szczegóły w siedzibie biura.

 

Środek lokomocji: Autokar

 

Skąd wyjazd: Białystok, Warszawa

 

Program ramowy:
Dzień 1

Po mszy zapraszamy do autokaru. Przejazd do Ołomuńca. Spacer z pilotem po pięknej Starówce. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Brna.

 

Dzień 2

Śniadanie. Przyjazd do Vicenzy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Zwiedzanie Vicenzy z historycznym centrum z 23 zabytkami architektury wpisanymi na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Spacer po głównym placu Piazza dei Signori ze słynnymi kolumnami. Zwiedzanie najstarszego krytego teatru w Europie - Teatro Olimpico projektu słynnego włoskiego architekta – Andrea Palladio, Palazzo Chiericati, najpiękniejszy kościół dominikański w Vicenzy – Santa Corona, Basilica Palladina, Sanktuarium della Madonna di Monte Birico. Przejazd w ok. Bergamo. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Como. Spacer po pięknej Starówce gdzie można podziwiać katedrę Duomo – największa i najważniejsza budowla w mieście. Następnie romańska bazylika San Fedele oraz romański, piękny kościół Sant'Abbondio z XI wieku. Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Jeziora Como do Ossuccio, gdzie znajduje sie wpisana na listę UNESCO Święta Góra z sanktuarium Matki Boskiej Wspomożycielki. Czternaście barokowych kaplic inspirowanych tajemnicami różańca zdobi 230 figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty i ozdobionych polichromia w jaskrawych kolorach. Przejazd do Varese. Krótki spacer po pełnej wdzięku Starówce następnie wjazd na Świętą Górę, skąd rozciągają się wspaniale widoki na Varese, Jezioro Varese i wzniesienia Prealp. Wizyta w sanktuarium Santa Maria del Monte ozdobionym pięknymi freskami. Przy szerokiej i brukowanej drodze prowadzącej do Sanktuarium wzniesiono czternaście barkowych, o bardzo wysmakowanej architekturze, kaplic odpowiadających tajemnicom różańca. Przejazd do hotelu w okolicy Varese. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Leggiuno miasteczka położonego nad Jeziorem Maggiore i wizyta w pięknie położonym zespole klasztornym Santa Caterina del Sasso. Klasztor to bardzo piękny obiekt zarówno z racji niezwykłego położenia, został wybudowany na półce skalnej, 15 m. od lustra wody, jak i pełnej smaku architektury. Przejazd nad Jezioro Orta do uroczo położonego miasteczka Orta San Giulio. Spacer wąskimi i krętymi uliczkami, zwiedzanie Palazzo delle Comunitŕ z 1582 roku, Casa Gianni z XV w. , kościół parafialny Santa Maria Assunta z 1485 roku. Następnie Święta Góra – Sacro Monte – w Orcie, które jedno z niewielu nie jest poświęcone Jezusowi i Drodze Krzyżowej, lecz życiu i dziełu patrona Włoch, świętego Franciszka z Asyżu. Na pięknym, zadrzewionym wzgórzu wzniesiono dwadzieścia kaplic i sanktuarium. Przejazd do Varallo Sesia. Zwiedzanie jednego z fenomenów Kalwaryjskich Europy – Sacro Monte – zwanego „Nowa Jerozolima”. Upiększana przez około 150 lat Święta Góra dziś liczy 43 kaplice, piękną bazylikę oraz fontannę. Przejazd do hotelu w okolicy Turynu. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Turynu. Zwiedzanie m. in. Piazza San Carlo, uważany za najpiękniejszy plac w całym kraju, Palazzo Carignano z nietypową fasadą zaprojektowaną przez Guariniego, Palazzo Madama z wykwintnymi ogrodami, Santuario della Consolata, Duomo di San Giovanni Battista, renesansowej katedry, gdzie w kaplicy Świętego Całunu przechowywany jest Całun Turyński – możliwość zobaczenia repliki wystawionej w Katedrze. Następnie przejazd do Sacra San Michele, potężnego ufortyfikowanego położonego na szczycie stromego szczytu klasztoru Ojców Rossinianów - jedno z najstarszych miejsc Kultu Archanioła w Europie. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 7

Po śniadaniu Przejazd do Pizy. W programie: Plac Cudów z katedrą, Baptysterium wraz ze sławną Krzywą Wieżą w Pizie. Przejazd do Sieny i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast średniowiecza, m. in.: Piazza del Campo z Palazzo Publico i Torre del Mangia, Katedra Matki Bożej Wniebowziętej, Baptysterium, Kampanila. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie zwiedzania:  bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Następnie Giro di Roma: Wyspa Tiberina, Circus Maximus, Kapitol, Teatr Marcelusa, Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny. Rzym starożytny: Forum, łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol, bazylika św. Pawła za Murami. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Spacer z przewodnikiem: Zamek Anioła, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, bazylika św. Jana na Lateranie i Święte Schody. Po południu przejazd w ok Neapolu. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki MB Różańcowej w Pompejach. W 1875 roku Bartłomiej Longo sprowadził do podupadłej parafii w Pompejach obraz Matki Boskiej Różańcowej W celu propagowania kultu Matki Bożej Różańcowej, zachęcony przez biskupa Noli Giuseppa Formisaniego, Msza św. Następnie Pompeje Starożytne miasto zasypane popiołem wulkanicznym. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 11

Po śniadaniu spacer z pilotem po Neapolu oraz wjazd na Wezuwiusz. Przejazd do Cascii do Sanktuarium św. Rity. Msza św. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd nad Adriatyk. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 14

Śniadanie. Przejazd na miejsce zbiórki.

 

 

Cena nie zawiera:

- kosztu przewodników

- biletów  wstępu

- opłat  za  wjazdy  do  miast

- zestawów  słuchawkowych

- biletów komunikacji  w  Rzymie

- składki  na  T.F.G:  10  zł /os  

 

 

Uwagi:

* dopłata do pokoju jednoosobowego 590 PLN

* koszt  realizacji  programu j. w.  ( bilety ,  przewodnicy , wjazdy ) :  150 EUR  /  os 

* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

* spotkanie z pilotem nastąpi w Białymstoku

* opłaty za napoje do obiadokolacji we własnym zakresie

 
 

Organizator:

Biuro Podróży NOWATOR

ul. Skłodowskiej -  Curie  13

15-275 Białystok

Telefon kontaktowy :  85 742 63 36,  kom.: 533 981 100

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nowator.com.pl

Czytany 348 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: Rzym 9-12.11.2019 »

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Włochy 18-25.09.2019

51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte

Włochy 20-25.10.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cass

Włochy 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Malta 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - MALTA   Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę G

Francja-Niemcy 7-13/14.09.2019

PIELGRZYMKA FRANCJA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: KRZESZÓW – KOLONIA – REIMS – PARYŻ - Z

Medjugorie-Chorwacja 28.04-04.05.2019

MEDJUGORIE I SANKTUARIA CHORWACJI   Zwiedzane miejsca: Marianosztra – Ludbreg – Marja Bystri

Włochy_Św. Rita 27.09-02.10.2019

PIELRZYMKA DO ŚW. RITY, RZYMU I WATYKANU   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Cascia, Roccaporen

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Włochy 22.06-05.07.2019

PIELGRZYMKA - WŁOCHY   Zwiedzane miejsca: Ołomuniec - Como Ossucio – Varese – Leggiuno - O

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 2 (116) marzec/kwiecień 2019   Głos Ojca Pio [115/1/2019]   Czy Cię odnajdę? Modlitwy Ojca Pio Nie lękajcie się przebaczać Luis Dri OFMCap, Andrea Tornielli, Alver Metalli Więzień. Wezwanie do nadziei Paul Everett Ojciec Pio i Raffaelina Cerase. Wybór listów Rachunek sumienia z Ojcem Pio - Robert Krawiec OFMCap