RZYM I SEKRETY WATYKANU!

 

Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan

 

Jesienno-zimowy Rzym – nostalgiczny, wielobarwny, niezwykły... Rzym klasyczny,  Rzym zabytkowy, Rzym z  jego bocznymi uliczkami,  ukrytymi dziedzińcami i zakamarkami, Rzym o tej porze roku spokojny do którego prowadzą wszystkie drogi, Rzym jako otwarte muzeum, ośrodek gdzie kształtowała się historia nowożytnego świata, Rzym jako siedziba najwyższych władz kościelnych a także Rzym pachnący kawą, prawdziwą pizzą, lodami na placu Navona. O takim Rzymie marzą turyści przybywający do tego niezwykłego miasta….. miasta, które jest ciągle żywe, miasta, którego ulice posłużyły za scenografię do filmu „Rzymskie Wakacje”. Pokażemy wam to urokliwe i niepowtarzalne w swoim stylu „Wieczne Miasto”.

 

Organizator zapewnia:
*
Przelot z Polski do rzymu i z powrotem linią lotniczą Alitalia z lotniska Warszawa-Okęcie z bagażem rejestrowanym 23 kg i podręcznym 8 kg

* Transport: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem

3 noclegi w hotelu *** w Rzymie
3 śniadania wzmocnione i dwie gorące obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne) plus jedna uroczysta  kolacja w stylowej restauracji w centrum miasta z winem
* Ubezpieczenie podstawowe STANDARD: NNW, KL i bagażu gwarantowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe EVR z siedzibą w Monachium
* Podatek VAT
* Opiekę licencjonowanego pilota z językiem włoskim
* Opłatę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego za każdego uczestnika wycieczki

 

Termin: 9-12.11.2019 (4 dni, samolot)

 

Cena: 1690 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot

 

Skąd wyjazd: Lotnisko Warszawa-Okęcie

 

Program ramowy:
Dzień 1

Zbiórka uczestników na  lotnisku Warszawa-Okęcie na dwie godziny przed wylotem samolotu do Rzymu.  Przelot do Rzymu dnia 09.11.2019 o godz. 11.40. Po przylocie do Wiecznego Miasta  o godz. 14.00  transfer do hotelu. Zakwaterowanie następnie przejazd  komunikacją miejską do Centrum Rzymu na Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi. Spacer po wzgórzu Awentyn z widokiem na Circus Maximus oraz przejście do ust prawdy antycznego wykrywacza kłamstw w kościele Santa Maria in Cosmedin w pobliżu Forum Boarium. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  

 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich ze słynną Kapicą Sykstyńską, następnie wizyta we  wnętrzu Bazyliki św. Piotra z niezwykłym dziełem Michała Anioła Pietą a także  w Kaplicy św. Sebastiana miejscu spoczynku Jana Pawła II. Indywidualna modlitwa nad grobem Papieża Polaka. Następnie wyjście z Bazyliki na  plac św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego i Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. Wieczorem kolacja  w okolicy Koloseum w stylowej restauracji rzymskiej z daniami kuchni włoskiej, winem muzyką na żywo i spektaklem. Po kolacji spacer po rozświetlonej niezliczoną liczbą kolorowych neonów stolicy państwa włoskiego. Powrót do hotelu na nocleg.


Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Centrum Wiecznego Miasta. Zwiedzanie z przewodnikiem Koloseum (od wewnątrz) - symbol cesarskiego Rzymu następnie  Forum Romanum, Kapitolu - centrum Rzymu od starożytności, Ołtarza Ojczyzny z pomnikiem króla Wiktora Emanuela i grobem Nieznanego Żołnierza, a także Placu Weneckiego. Przejście na  Piazza Rotonda. Wejście do  Panteonu – antycznej świątyni wszystkich bogów. W godzinach popołudniowych zwiedzanie  barokowego Rzymu w tym miedzy innymi:  Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi i małym placem z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie „La Dolce Vita”. Spacer przez via del Corso do via Condotti słynnej ze sklepów „alta moda”, a także kawiarni Cafe Greco. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer autokarem na lotnisko i przelot do Polski. Wylot z Rzymu dnia 12.11.2019 o godz. 08.30. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 10.40.

 

 

Cena nie zawiera:
- kosztów biletów wstępu do  Muzeów Watykańskich, Koloseum/Forum Romanum  do innych  zwiedzanych obiektów wraz z ich rezerwacjami,
- przewodników miejskich po Rzymie i Watykanie,
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie,
- wypożyczenia systemu nagłaśniającego dla każdego uczestnika zarówno w Bazylice św. Piotra jak i po Wiecznym Mieście.
- podatku miejskiego  w Rzymie  za każdego uczestnika wycieczki

Razem około 110 EURO/os. (każdy uczestnik wycieczki w/w kwotę opłaca u pilota we Włoszech)

 

Uwagi:
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od terminu i godzin przelotu ale wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane,
* dopłata do pokoju jednoosobowego 400zł,
* spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce,
* transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem natomiast przejazdy po Rzymie komunikacją miejską,
* w cenę wycieczki wliczony został  bagaż rejestrowan 23 kg  i podręczny o wadze nie przekraczającej 8 kg o wymiarach 55x40x20 cm (bagaż o w/w wymiarach mieści w luku bagażowym samolotu nad siedzeniami pasażerów) oraz torebka damska lub męska saszetka  o wymiarach 35x20x20 cm.


Warunkiem przyjęcia zlecenia do realizacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny wycieczki
Wycieczka będzie realizowana przez biuro przy minimum 25 uczestnikach

 

Organizator:
Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 160 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Włochy 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Włochy 18-25.09.2019

51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte

Włochy 20-25.10.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cass

Malta 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - MALTA   Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę G

Francja-Niemcy 7-13/14.09.2019

PIELGRZYMKA FRANCJA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: KRZESZÓW – KOLONIA – REIMS – PARYŻ - Z

Medjugorie-Chorwacja 28.04-04.05.2019

MEDJUGORIE I SANKTUARIA CHORWACJI   Zwiedzane miejsca: Marianosztra – Ludbreg – Marja Bystri

Rzym 9-12.11.2019

RZYM I SEKRETY WATYKANU!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan   Jesienno-zimowy Rzym – nostalg

Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

Włochy_Św. Rita 27.09-02.10.2019

PIELRZYMKA DO ŚW. RITY, RZYMU I WATYKANU   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Cascia, Roccaporen

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 2 (116) marzec/kwiecień 2019   Głos Ojca Pio [115/1/2019]   Czy Cię odnajdę? Modlitwy Ojca Pio Nie lękajcie się przebaczać Luis Dri OFMCap, Andrea Tornielli, Alver Metalli Więzień. Wezwanie do nadziei Paul Everett Ojciec Pio i Raffaelina Cerase. Wybór listów Rachunek sumienia z Ojcem Pio - Robert Krawiec OFMCap