ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW W RZYMIE W ROKU JANA PAWŁA II "PAPIEŻA RODZINY"

 

Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino

 

Wiosenny Rzym – wielobarwny, niezwykły...z roślinnością, która budzi się do życia, Rzym klasyczny,  Rzym zabytkowy, Rzym z jego bocznymi uliczkami, ukrytymi dziedzińcami i zakamarkami, Rzym do którego prowadzą wszystkie drogi, Rzym jako otwarte muzeum, ośrodek gdzie kształtowała się historia nowożytnego świata, Rzym jako siedziba najwyższych władz kościelnych, a także Rzym pachnący kawą, prawdziwą pizzą, lodami na placu Navona. O takim Rzymie marzą pielgrzymi przybywający do tego niezwykłego miasta….. miasta, które jest ciągle żywe, miasta, którego ulice posłużyły za scenografię do filmu „Rzymskie Wakacje”. Pomodlimy się przy grobie naszego Rodaka Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. 

 

Organizator zapewnia:
* Przelot z Polski do Rzymu i z powrotem linią lotniczą Alitalia z lotniska Warszawa-Okęcie z bagażem rejestrowanym 23 kg i podręcznym 8 kg

* Transport: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem oraz na Monte Cassino

4 noclegi w hotelu *** w Rzymie
4 śniadania wzmocnione i trzy gorące obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne) plus jedna uroczysta KOLACJA w stylowej tawernie nad Tybrem w centrum miasta z winem i muzyką
* Ubezpieczenie podstawowe STANDARD: NNW, KL i bagażu gwarantowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe EVR z siedzibą w Monachium
* Opłatę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego za każdego uczestnika wycieczki
* Podatek VAT

* Opiekę licencjonowanego polskiego pilota
* Opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki

 

Termin: 26-30.05.2020 (5 dni, samolot)

 

Cena: 2190 PLN

Warunki płatności:
Przy podpisaniu umowy należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Następnie  dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu.

 

Środek lokomocji: samolot

 

Skąd wyjazd: Lotnisko Warszawa-Okęcie

 

Program ramowy:

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie na dwie godziny przed wylotem samolotu do Rzymu. Przelot do Rzymu. Po przylocie do Wiecznego Miasta transfer do hotelu. Zakwaterowanie grupy, następnie przejazd komunikacją miejską do Centrum Rzymu na Piazza di Spagna (Schody Hiszpańskie). Po wizycie na jednym z najbardziej rozpoznawalnych Placów Wiecznego Miasta przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, Bazyliki związanej z uznaniem chrześcijaństwa jako pełnoprawnej religii. Następnie dla chętnych wejście na Święte Schody będące relikwią przywiezioną do Rzymu  przez św. Helenę (możliwość pokonania 28 stopniowej drogi pątniczej przez pielgrzymów). W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich ze słynną Kapicą Sykstyńską, następnie wizyta we wnętrzu Bazyliki św. Piotra z niezwykłym dziełem Michała Anioła "Pietą", a także  w Kaplicy św. Sebastiana miejscu spoczynku Jana Pawła II. Msza Święta przy grobie Papieża Polaka. Następnie wyjście z Bazyliki na  plac św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego i Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. Wieczorem kolacja w stylowej restauracji rzymskiej nad Tybrem  z daniami kuchni włoskiej, winem i muzyką na żywo. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Watykanu na Plac św. Piotra i udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem (o ile Ojciec Święty będzie obecny w Rzymie). Następnie Msza Święta z uroczystym odnowieniem Przysięgi Małżeńskiej w jednej z Bazylik Watykańskich. Zwiedzanie z przewodnikiem Koloseum (od wewnątrz) – symbolu cesarskiego Rzymu, następnie  Forum Romanum, Kapitolu - centrum Rzymu od starożytności, Ołtarza Ojczyzny z pomnikiem króla Wiktora Emanuela i grobem Nieznanego Żołnierza, a także Placu Weneckiego. Przejście na Piazza Rotonda. Wejście do Panteonu – antycznej świątyni wszystkich bogów. W godzinach popołudniowych zwiedzanie barokowego Rzymu w tym miedzy innymi: Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi i małym placem z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie „La Dolce Vita”. Spacer przez via del Corso do via Condotti słynnej ze sklepów „alta moda”, a także kawiarni Caffe Greco. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd autostradą Del Sol do miejscowości Monte Cassino. Wjazd na wzgórze Monte Cassino, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, Msza Polowa celebrowana przez opiekuna duchowego. Następnie zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa, a także wizyta w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Następnie powrót do Rzymu do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 5

We wczesnych godzinach rannych wykwaterowanie z hotelu. Transfer autokarem na lotnisko i przelot do Polski. Wylot z Rzymu. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie w godzinach południowych.

 

Cena nie zawiera:
- kosztów biletów wstępu do  Muzeów Watykańskich, Koloseum/Forum Romanum, do innych zwiedzanych obiektów wraz z ich rezerwacjami,
- przewodników miejskich po Rzymie i Watykanie,
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie,
- wypożyczenia systemu nagłaśniającego dla każdego uczestnika zarówno w Bazylice św. Piotra jak i po Wiecznym Mieście.
- podatku miejskiego w Rzymie za każdego uczestnika wycieczki

Razem około 125 EURO/os. (każdy uczestnik wycieczki w/w kwotę opłaca u pilota we Włoszech)

 

Uwagi:
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od terminu i godzin przelotu, ale wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane,
* dopłata do pokoju jednoosobowego 400zł,
* spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce,
* transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, natomiast przejazdy po Rzymie komunikacją miejską,
w cenę wycieczki wliczony został  bagaż rejestrowan 23 kg i podręczny o wadze nie przekraczającej 8 kg o wymiarach 55x40x20 cm (bagaż o w/w wymiarach mieści w luku bagażowym samolotu nad siedzeniami pasażerów)
* warunkiem przyjęcia zlecenia do realizacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny wycieczki
* pielgrzymka będzie realizowana przez biuro przy minimum 30 uczestnikach
* w dniu wylotu zamiast śniadania możliwość pakietu śniadaniowego
 
 

Organizator:
Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 296 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: Strade d'Italia 13-19.05.2020 »

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 21-26.09.2020

WSPOMNIENIE OJCA PIO! 52 rocznica jego śmierci   Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Neapol, San

Mondo Travel 18-25.09.2020

52 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Orvieto, Asyż, Casci

Mondo Travel 13-18.09.2020

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Mondo Travel 30.03-4.04.2020

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO wylot z lotniska Warszawa Modlin i Kraków Balice

Strade d'Italia 13-19.05.2020

PIELGRZYMKA DO RZYMU Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II   Zwiedzane miejsca: Pad

Mondo Travel 26-30.05.2020

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW W RZYMIE W ROKU JANA PAWŁA II "PAPIEŻA RODZINY"   Zwied

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 2 (122) 2020   Jesteśmy dla Was od 20 lat!   Corona Mystica. Wielki Post - Nawrócenie. Święte tajemnice według ojców Kościoła Sztuka życia bez narzekania Piotr Kwiatek OFMCap Oblubienica Boga. O Alicji Lenczewskiej opowiada ojciec duchowny | ks. Walter Rachwalik, Kazimierz Turowski Porady Ojca Pio. Jak dobrze się modlić (nowe wydanie) Listy Ojca Pio. Tom II Korespondencja z Raffaeliną Cerase