doOjcaPio.pl to serwis pielgrzymkowy dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”
skierowany do osób planujących pielgrzymkę do sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo.
Internauci znajdą w nim:
Serwis dostarcza praktyczne informacje o:
Oferuje ponadto bogatą bibliotekę multimedialną:
Logo doOjcaPio.pl
Nawiązuje do fiołka, kwiatu symbolizującego duchową opiekę Ojca Pio. Tak jak za jego życia, tak i dziś do San Giovanni Rotondo podążają ludzie o bardzo różnych motywacjach, różnym poziomie życia duchowego, różnych oczekiwaniach, z różnym bagażem życiowym. Podczas pielgrzymowania wielu z nich doświadcza cudu pokuty i pojednania się z Bogiem. Wielu z nich wchodzi na drogę duchowej przemiany i pogłębiania swojego życia duchowego.
Fiołek przypomina o licznych duchowych spotkaniach z Ojcem Pio, jakie przeżywają jego czciciele nie tylko w San Giovanni Rotondo, ale w dowolnym miejscu na ziemi, a którym często towarzyszy zapach kwiatów. W ten sposób ich orędownik i przewodnik daje znak, że nieustannie troszczy się o wszystkich, którzy jego wstawiennictwu u Boga powierzają swoje problemy i troski.
Łodygę kwiatu stanowi litera „i” wskazująca na informacyjny charakter portalu, którego misją, obok propagowania duchowości Ojca Pio, jest dostarczenie jak najszerszych wiadomości potrzebnych pielgrzymującym do San Giovanni Rotondo i innych miejsc związanych ze świętym Stygmatykiem.
Portal pielgrzymkowy doOjcaPio.pl działa przy:
Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.
Na łamach „Głosu Ojca Pio” wypowiadali się m.in.: Jan Budziaszek, Raniero Cantalamessa OFMCap, Amadeo Cencini FdCC, Robert Friedrich Litza, Leon Knabit OSB, Antonina Krzysztoń, ks. Alessandro Manenti, Tadeusz Sobolewski, Anna Świderkówna, Tomasz Terlikowski, Ewa Uryga.
Dwumiesięcznik publikuje ponadto teksty związane z szeroko rozumianym franciszkanizmem, zagadnieniami życia wewnętrznego, nauczaniem papieskim, liturgią, problematyką biblijną i hagiografią.
„Głos Ojca Pio” posiada e-wydanie, które rozpowszechniane jest drogą elektroniczną. Czytelnik pobiera je bezpośrednio na dysk swojego komputera. W ten sposób ułatwia ono dostęp do pisma w nieobjętych dystrybucją częściach kraju oraz zagranicą. Dystrybutorem e-wydania „Głosu Ojca Pio” jest kiosk internetowy www.egazety.pl.
Wydawnictwie Serafin, które jako swą szczególną misję odczytuje propagowanie duchowości franciszkańsko-kapucyńskiej, ze szczególnym podkreśleniem duchowości Ojca Pio.
Podstawowe działy wydawnicze:
Wydawnictwo Serafin działa na rynku wydawców katolickich od 2006 roku. Należy do krakowskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Zrodziło się z inspiracji zespołu osób, dla których religijna książka i chrześcijańskie dziennikarstwo stanowią prawdziwą życiową pasję.
Głos Ojca Pio |
Głos Ojca Pio |
polecamy książki Wydawnictwa Serafin | |||||||