Biuro Pielgrzyma

Drukuj

Przy Sanktuarium Świętego Ojca Pio (Plac Nowego Kościoła) działa polska sekcja Biura Pielgrzyma

Ufficio Accoglienza Pellegrini czynne codziennie od 8.00 do 20.00.

 

Każda zorganizowana grupa pielgrzymów powinna zadbać o zgłoszenie swojego przyjazdu w Biurze Pielgrzyma przynajmniej na miesiąc przed planowanym przyjazdem.

Zgłoszenie umożliwia odprawienie Mszy Świętej w języku ojczystym pielgrzymów oraz oprowadzenia po Sanktuarium i okolicach przez polskiego przewodnika. Można tutaj uzyskać niezbędne informacje, otrzymać broszury i mapy dotyczące pielgrzymowania po San Giovanni Rotondo i okolicach oraz dokonać rezerwacji przewodnika po tych miejscach. Możliwe również pozostawienie intencji mszalnych i ofiar. Pracownikami biura są polacy, świeccy i duchowni.

 

Msze święte dla grup językowych rezerwowane są w następujących miejscach:

Antyczny kościół -(kościółek, w którym przez długie lata św. Ojciec Pio celebrował Eucharystię i spowiadał)

Krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej (dawna Krypta, gdzie przez 40 lat (1968-2008) spoczywały relikwie świętego)

 

Rezerwacji Mszy św. można dokonywać jedynie w następujących godzinach:

Antyczny Kościółek: 6.15, 8.15, 9.15, 10.15, 15.15, 16.15

Krypta Kościoła Matki Bożej Łaskawej: 8.30, 9.30, 10.30, 15.30, 16.30

 

Zgłoszenia można nadsyłać bezpośrednio do polskiej sekcji biura:

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: +39 0882 417 500 (centrala) lub +39 0882 417 504 (polski sektora biura)

 

Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

 • Termin pobytu w San Giovanni Rotondo,
 • Nazwa i siedziba biura organizującego pielgrzymkę,
 • Liczba uczestników,
 • Miejscowość i parafia, w której działa grupa,
 • Imię i nazwisko kapłana opiekującego się grupą podczas pielgrzymki,
 • Dane pilota przewodnika grupy,
 • Informację czy grupa jest zainteresowana odprawieniem własnej Mszy Świętej i zwiedzaniem Sanktuarium z przewodnikiem z Biura Pielgrzyma (termin i godzina do uzgodnienia)
 • Informację czy grupa posiada własne zestawy radioline.

 

Biuro dysponuje możliwością wynajmu zestawów radioline.

Pilotów, kapłanów i innych odpowiedzialnych za przewodnictwo w grupie nie korzystających z usług przewodnika z biura, prosimy o bezwzględne dostosowanie się do niżej podanych reguł:

 • Grupa nie posiadająca własnego sprzętu musi zadbać o wynajęcie radioline w biurze pielgrzyma ( Odpowiedzialny za grupę, pilot, kapłan, przy wynajmie sprzętu pozostawia kaucję i dokument tożsamości , ( oddanie kaucji przy zwrocie sprzętu)

 

 • Grupy posiadajace własny sprzęt audio i korzystające z usług własnego przewodnika powinny być zgłoszone w biurze w celu dokonania akredyacji. W przypadku jej braku - wstęp do tras zwiedzania na terenie Sanktuarium nie bedzie możliwy. Piloci, kapłani, przewodnicy nie korzystający z usług przewodnika biura i nie posiadający sprzętu audio nie mogą oprowadzać grup na terenie Sanktuarium.

 

Oprowadzanie po Sanktuarium przez  polskiego przewodnika:

Krótka historia klasztoru, zwiedzanie muzeum klasztornego, grobu Ojca Pio, celi nr.1, w której mieszkał i zmarł Ojciec Pio oraz innych pomieszczeń klasztornych zamieszkiwanych niegdyś przez niego, a także krzyża, przed którym otrzymał stygmaty. Trasy zwiedzania obejmują również zwiedzanie pomieszczeń nowego kompleksu liturgicznego, ( Kościół Św. Ojca Pio ) w którego podziemiach znajdują się relikwie świetego stygmatyka.

Zwiedzanie trwa około 2 godzin (w zależności od zainteresowania i potrzeb grupy oraz nasilenia ruchu pielgrzymkowego w danym dniu). Oprowadzane są grupy, które wcześniej zgłosiły swoją obecność i dokonały rezerwacji spotkania z przewodnikiem.

 

Zapraszamy do korzystania z dodatkowych usług spotkań z przewodnikiem:

Dom Marii Pyle, córki duchowej Ojca Pio

W tym domu zmarli rodzice Ojca Pio.Zwiedzanie  ( po uprzedniej rezerwacji) mozliwe zaròwno dla pielgrzymòw indywidualnych jak i w zorganizowanych grupach.

Szpital “Dom Ulgi w Cierpieniu“

Do szpitala można wejść tylko w zorganizowanych grupach . Oprowadza polski przewodnik.

W celu dokonania rezerwacji należy  kontaktować się bezpośrednio z biurem na terenie szpitala.

Kontakt:

tel: +39 0882 410202

 

Dla pielgrzymów planujących dłuższy pobyt w  San Giovanni Rotondo, zarówno w grupach jak i indywidualnie, proponujemy poszerzony-bogaty program wycieczek z przewodnikiem “ Śladami Ojca Pio”. Szczegóły w zakładce.

 

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
 • Do grobu Ojca Pio
 • Inne kierunki

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 5 (125) 2020   Jesteśmy dla Was od 20 lat!   Wszyscy tańczą na moście Wantounou Ojciec Pio i dwa Michały KOMIKS Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji Porady Ojca Pio. Jak dobrze się modlić (nowe wydanie) Listy Ojca Pio. Tom II Korespondencja z Raffaeliną Cerase