Pociągiem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Poradnik pielgrzyma» Kategoria: Jak dojechać
Drukuj

Wybierając podróż koleją, musimy wiedzieć, że pociągiem dotrzemy jedynie do miasta Foggia. Potrzebujemy na to 23-35 godzin. W zależności od tego, z którego miejsca Polski wyruszamy, będziemy musieli się przesiadać od 2 do 5 razy. Nie istnieje bowiem jedno dogodne połączenie między Polską a południem Włoch.

 

  • Z Polski centralnej

Dla mieszkańców Polski południowej, południowo-wschodniej, Mazowsza, Śląska aż po Wrocław najdogodniejsza jest następująca trasa:
Podróż pociągiem wyjeżdżającym z Warszawy Centralnej o 21:05 przez Katowice (TLK 203) aż do stacji Wien Südbahnhof (Ost), tam skład kończy bieg.

  • Z Polski wschodniej

Z terenów wschodnich najlepiej jest dotrzeć najpierw do Krakowa, skąd o 22:25 odjeżdża pociąg pospieszny (P 200) kończący bieg również na stacji Wien Südbahnhof (Ost).

Na dworcu w Wiedniu
Następnie konieczny jest dziesięciominutowy spacer z Wien Südbahnhof (Ost) na Wien Südbahnhof (Süd).

Z tej stacji swój bieg rozpoczyna pociąg OEC (OEC 31) jadący do stacji Venezia S.Lucia. Musimy wysiąść jeden przystanek wcześniej, na stacji Venezia Mestre (ta część podróży trwa blisko siedem godzin) i wsiąść do pociągu Intercity (IC 705) jadącego do Neapolu – Napoli C.le. Ten pociąg opuszczamy, kiedy dojedziemy na stację Bologna C.le, czyli po około godzinie i czterdziestu minutach

Na dworcu w Bolonii
Na stacji w Bolonii zaczyna się ostatni etap podróży. Wsiadamy do pociągu Intercity (IC 559) jadącego z Turynu – Torino Porta Nuova, do Bari – Bari C.le. Po niemal pięciu godzinach podróży tym składem docieramy do stacji Foggia.

Z Foggii
Dalej, aby dotrzeć do San Giovanni Rotondo, możemy  skorzystać jedynie z połączeń autobusowych – szczegóły w zakładce Jak dojechać – Autobusem.

Czas podróży
Podróż z Warszawy trwa 24 godziny i 14 minut, z Krakowa blisko 23 godziny. Zaletą tego połączenia jest to, iż kursuje codziennie.

 

  • Z Polski północnej

Dla mieszkańców północno-wschodniej i północnej części kraju powyżej Warszawy oraz terenu Wielkopolski najlepsze połączenie to podróż przez Niemcy:

Z Warszawy
Z Warszawy o godzinie 17:42 wyrusza pociąg Euronight (EN 346), jadący przez Kutno, Konin, Poznań, Rzepin. Dojeżdżamy nim do stacji końcowej – München Hauptbahnhof, jesteśmy tam o 8:57 dnia następnego. Jest to jedyne połączenie nawet dla miast tak odległych jak Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Białystok – mieszkańcy z tych rejonów muszą zatem najpierw dostać się do jednej z wymienionych stacji w Polsce.

Na dworcu w Monachium
Ze stacji München Hauptbahnhof rusza Eurocity (EC 85) jadący aż do Rimini. Powinniśmy wysiąść po siedmiu godzinach jazdy na stacji Bologna C.le.

Na dworcu w Bolonii
Z tej stacji odjeżdża pociąg EuroStarItalia (ES 9419) jadący z Milanu do Bari – Bari C.le. Po pięciu godzinach podróży tym składem wysiadamy na stacji Foggia.

W Foggii
Dalej, by dotrzeć do San Giovanni Rotondo, pozostają połączenia autobusowe – szczegóły w zakładce Jak dojechać – Autobusem.

Uwaga!
Niestety połączenie to nie kursuje między 17. października a 30. listopada.

Czas podróży
Podróż z Gdańska trwa niemal 31 godzin, z Poznania – blisko 25 godzin.

 

  • Ceny biletów

Ustalenie cen biletów nawet w przybliżeniu jest niemożliwe, zależy z jakiego miasta ruszamy i z ilu połączeń zagranicznych będziemy korzystać. Informacji na ten temat trzeba szukać indywidualnie. Więcej szczegółowych danych można znaleźć na stronie PKP: rozklad-pkp.pl

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 20-25.10.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cass

Mondo Travel 07-12.04.2019

ODNOWIENIE ŚLUBOWANIA DLA MAŁŻEŃSTW U OJCA PIO!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

Mondo Travel 18-25.09.2019

51 ROCZNICA ŚMIERCI OJCA PIO! Pielgrzymka do Włoch!   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte

Nowator 22.06-05.07.2019

PIELGRZYMKA - WŁOCHY   Zwiedzane miejsca: Ołomuniec - Como Ossucio – Varese – Leggiuno - O

SBT Turysta 28.04-04.05.2019

MEDJUGORIE I SANKTUARIA CHORWACJI   Zwiedzane miejsca: Marianosztra – Ludbreg – Marja Bystri

Nowator 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - MALTA   Zwiedzane miejsca: Sanktuarium w Melieha, Valetta, Mdina, rejs na wyspę G

SBT Turysta 7-13/14.09.2019

PIELGRZYMKA FRANCJA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: KRZESZÓW – KOLONIA – REIMS – PARYŻ - Z

Nowator_Portugalia 22-29.06.2019

PIELGRZYMKA - PORTUGALIA   Zwiedzane miejsca: LIZBONA – CABO DA ROCA - SINTRA – OBIDOS - FAT

SBT Turysta 28.06-4.07.2019

PIELGRZYMKA AUSTRIA - NIEMCY   Zwiedzane miejsca: WIEDEŃ – KREMS NAD DUNAJEM – DOLINA VACHA

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 6 (114) listopad/grudzień 2018     Podręczny alfabet katolika ks. Przemysław Artemiuk Msza Święta Ojca Pio br. Tomasz Protasiewicz OFMCap Więzień. Wezwanie do nadziei Paul Everett Ojciec Pio i Raffaelina Cerase. Wybór listów Piotr Kwiatek - komplet 4 książek