Poradnik pielgrzyma

Msze święte i nabożeństwa

Joanna Piestrak
Drukuj

CZAS ZIMOWY

Msze święte

dni powszednie:

Kościół Matki Bożej Łaskawej (Santa Maria delle Grazie):

 •  6.30
 •  7.30 (TV) - krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej
 •  8.30
 •  10.00
 •  11.30 (TV)
 •  16.30 - krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej
 •  18.00 (TV)

dni świąteczne

Kościół Matki Bożej Łaskawej (Santa Maria delle Grazie):

 •  6.30 (oprócz 25 grudnia i 1 stycznia)
 •  7.30 (TV)- krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej
 •  8.30
 •  10.00
 •  11.30 (TV)
 •  16.30 - krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej (oprócz 25 grudnia i 1 stycznia)
 •  18.00 (TV)
 •  19.30

 

Spotkania modlitewne:

 

Wieczorna modlitwa różańcowa – krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej – godz. 20.45 (w czasie letnim przy relikwiach świetego Ojca Pio w krypcie Nowego Kościoła).

 

Adoracja Eucharystyczna w każdy czwartek – godz. 20.45 (w okresie Adwentu codziennie od poniedziałku do piątku w kościółku antycznym).

 

Adoracja Krzyża w każdy piątek Czasu Zwykłego – godz. 20.45

 

Maryjna procesja światła w każdą sobotę – godz. 20.45 (od kwietnia do października). Modlitwa różańcowa ze świecami. Plac Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Aby nieść lampion lub figurę Matki Bożej, należy dokonać uprzedniej  rezerwacji  w biurze pielgrzyma, wówczas 2 osoby z grupy otrzymują  specjalne wejściówki.

 

 

Biuro Pielgrzyma

doojcapio.pl
Drukuj

Przy Sanktuarium Świętego Ojca Pio (Plac Nowego Kościoła) działa polska sekcja Biura Pielgrzyma

Ufficio Accoglienza Pellegrini czynne codziennie od 8.00 do 20.00.

 

Każda zorganizowana grupa pielgrzymów powinna zadbać o zgłoszenie swojego przyjazdu w Biurze Pielgrzyma przynajmniej na miesiąc przed planowanym przyjazdem.

Zgłoszenie umożliwia odprawienie Mszy Świętej w języku ojczystym pielgrzymów oraz oprowadzenia po Sanktuarium i okolicach przez polskiego przewodnika. Można tutaj uzyskać niezbędne informacje, otrzymać broszury i mapy dotyczące pielgrzymowania po San Giovanni Rotondo i okolicach oraz dokonać rezerwacji przewodnika po tych miejscach. Możliwe również pozostawienie intencji mszalnych i ofiar. Pracownikami biura są polacy, świeccy i duchowni.

 

Msze święte dla grup językowych rezerwowane są w następujących miejscach:

Antyczny kościół -(kościółek, w którym przez długie lata św. Ojciec Pio celebrował Eucharystię i spowiadał)

Krypta kościoła Matki Bożej Łaskawej (dawna Krypta, gdzie przez 40 lat (1968-2008) spoczywały relikwie świętego)

 

Rezerwacji Mszy św. można dokonywać jedynie w następujących godzinach:

Antyczny Kościółek: 6.15, 8.15, 9.15, 10.15, 15.15, 16.15

Krypta Kościoła Matki Bożej Łaskawej: 8.30, 9.30, 10.30, 15.30, 16.30

 

Zgłoszenia można nadsyłać bezpośrednio do polskiej sekcji biura:

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: +39 0882 417 500 (centrala) lub +39 0882 417 504 (polski sektora biura)

 

Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

 • Termin pobytu w San Giovanni Rotondo,
 • Nazwa i siedziba biura organizującego pielgrzymkę,
 • Liczba uczestników,
 • Miejscowość i parafia, w której działa grupa,
 • Imię i nazwisko kapłana opiekującego się grupą podczas pielgrzymki,
 • Dane pilota przewodnika grupy,
 • Informację czy grupa jest zainteresowana odprawieniem własnej Mszy Świętej i zwiedzaniem Sanktuarium z przewodnikiem z Biura Pielgrzyma (termin i godzina do uzgodnienia)
 • Informację czy grupa posiada własne zestawy radioline.

 

Biuro dysponuje możliwością wynajmu zestawów radioline.

Pilotów, kapłanów i innych odpowiedzialnych za przewodnictwo w grupie nie korzystających z usług przewodnika z biura, prosimy o bezwzględne dostosowanie się do niżej podanych reguł:

 • Grupa nie posiadająca własnego sprzętu musi zadbać o wynajęcie radioline w biurze pielgrzyma ( Odpowiedzialny za grupę, pilot, kapłan, przy wynajmie sprzętu pozostawia kaucję i dokument tożsamości , ( oddanie kaucji przy zwrocie sprzętu)

 

 • Grupy posiadajace własny sprzęt audio i korzystające z usług własnego przewodnika powinny być zgłoszone w biurze w celu dokonania akredyacji. W przypadku jej braku - wstęp do tras zwiedzania na terenie Sanktuarium nie bedzie możliwy. Piloci, kapłani, przewodnicy nie korzystający z usług przewodnika biura i nie posiadający sprzętu audio nie mogą oprowadzać grup na terenie Sanktuarium.

 

Oprowadzanie po Sanktuarium przez  polskiego przewodnika:

Krótka historia klasztoru, zwiedzanie muzeum klasztornego, grobu Ojca Pio, celi nr.1, w której mieszkał i zmarł Ojciec Pio oraz innych pomieszczeń klasztornych zamieszkiwanych niegdyś przez niego, a także krzyża, przed którym otrzymał stygmaty. Trasy zwiedzania obejmują również zwiedzanie pomieszczeń nowego kompleksu liturgicznego, ( Kościół Św. Ojca Pio ) w którego podziemiach znajdują się relikwie świetego stygmatyka.

Zwiedzanie trwa około 2 godzin (w zależności od zainteresowania i potrzeb grupy oraz nasilenia ruchu pielgrzymkowego w danym dniu). Oprowadzane są grupy, które wcześniej zgłosiły swoją obecność i dokonały rezerwacji spotkania z przewodnikiem.

 

Zapraszamy do korzystania z dodatkowych usług spotkań z przewodnikiem:

Dom Marii Pyle, córki duchowej Ojca Pio

W tym domu zmarli rodzice Ojca Pio.Zwiedzanie  ( po uprzedniej rezerwacji) mozliwe zaròwno dla pielgrzymòw indywidualnych jak i w zorganizowanych grupach.

Szpital “Dom Ulgi w Cierpieniu“

Do szpitala można wejść tylko w zorganizowanych grupach . Oprowadza polski przewodnik.

W celu dokonania rezerwacji należy  kontaktować się bezpośrednio z biurem na terenie szpitala.

Kontakt:

tel: +39 0882 410202

 

Dla pielgrzymów planujących dłuższy pobyt w  San Giovanni Rotondo, zarówno w grupach jak i indywidualnie, proponujemy poszerzony-bogaty program wycieczek z przewodnikiem “ Śladami Ojca Pio”. Szczegóły w zakładce.

 

 

Pociągiem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Drukuj

Wybierając podróż koleją, musimy wiedzieć, że pociągiem dotrzemy jedynie do miasta Foggia. Potrzebujemy na to 23-35 godzin. W zależności od tego, z którego miejsca Polski wyruszamy, będziemy musieli się przesiadać od 2 do 5 razy. Nie istnieje bowiem jedno dogodne połączenie między Polską a południem Włoch.

Czytaj więcej...
 

Autobusem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Drukuj

Do San Giovanni Rotondo można dojechać, korzystając z liniowych połączeń autokarowych. Trzeba znaleźć połączenie z Polski z miastem Foggia (na południu Włoch), skąd już łatwo dojedziemy do San Giovanni Rotondo, korzystając z lokalnych połączeń włoskich.

Czytaj więcej...
 

Samolotem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Drukuj

Najbardziej popularne jest połączenie lotnicze z Rzymem, które oferuje niemal każde lotnisko w Polsce. Rozkłady lotów zmieniają się dość często. W najbliższym czasie mają być uruchomione również połączenia z Bari (miasto na południu Włoch, ok. 120 km od San Giovanni Rotondo).

Czytaj więcej...
 

Samochodem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Drukuj

Najkrótsza i najwygodniejsza trasa do San Giovanni Rotondo dla mieszkańców Polski centralnej i wschodniej prowadzi przez Wiedeń, Graz, Villach, Wenecję, Bolonię i następnie autostradą biegnącą wzdłuż Adriatyku w kierunku Bari.

Czytaj więcej...
 

San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Drukuj

Baza noclegowa w San Giovanni Rotondo jest bardzo bogata. Wiekszość ofert dotyczy głównie struktur hotelowych.

Dla pielgrzymów podróżujących indywidualnie, rodzin, młodzieży oraz osób prywatnych planujących dłuższy indywidualny pobyt, proponujemy ciekawą bazę noclegową:

 

Dom Rodzinny „Pensjonat św. Urszuli„

 

Kameralny dom w centrum malowniczej starówki, w centrum miasteczka. Gościnność w domu zapewnia polsko-włoska rodzina oferująca komfortowe warunki w przestrzennych pokojach z łazienkami i małym tarasem. Dom może przyjąć 8-10 osób. Do dyspozycji gości jest wyposażona kuchnia. Pobyt w tym miejscu oferuje dodatkowo okazje do poznania antycznej części miasta, centrum, zabytkowych kościołów, muzeum, kaplicy rodzinnej św. Ojca Pio na komunalnym cmentarzu. Osoba posługująca w domu jest przewodnikiem turystyczno-religijnym na terenie San Giovanni Rotondo oraz okolic i oferuje usługi przewodnictwa po Sanktuarium i okolicach.

 

Cena za nocleg: 20 euro od osoby.

 

Kontakt w języku polskim:

Beata Grzyb

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel  +39 3342609768

 

Dom Pielgrzyma „Casa Madre Veronica”

 

Usytuowany w centrum miasta (pieszo do Sanktuarium okolo 20 min.), dogodny dojazd miejską komunikacją (przystanek przy domu).

Dom prowadzony jest przez Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa.

Możliwość dokonania rezerwacji w języku polskim (siostra Marta lub siostra Franciszka), oferuje noclegi z pierwszym śniadaniem (obiadokolacja dla zorganizowanych grup za uprzednią rezerwacją).

W kaplicy domu możliwa indywidualna modlitwa i odprawianie Mszy św. dla zorganizowanych grup pielgrzymkowych którym towarzyszy kapłan.

 

Kontakt:

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: +39 08824546166

 

 

Monte Sant'Angelo

doojcapio.pl
Drukuj

Atrakcyjną propozycją dla osób nawiedzających miejsca związane z Ojcem Pio może być skorzystanie z bazy noclegowej w Monte Sant'Angelo (tylko 20 km od San Giovanni Rotondo).

Obok sanktuarium Świętego Michała Archanioła znajduje się tam nowoczesny trzygwiazdkowy hotel zwany Domem Pielgrzyma. Prowadzą go opiekujący się sanktuarium polscy księża michalici.

Poza komfortem dokonywania rezerwacji i porozumiewania się w języku polskim, atutem mogą być atrakcyjne ceny i piękne położenie hotelu.

Czytaj więcej...
 

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
 • Do grobu Ojca Pio
 • Inne kierunki
You are here:   HomePoradnik pielgrzyma

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 5 (125) 2020   Jesteśmy dla Was od 20 lat!   Wszyscy tańczą na moście Wantounou Ojciec Pio i dwa Michały KOMIKS Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji Porady Ojca Pio. Jak dobrze się modlić (nowe wydanie) Listy Ojca Pio. Tom II Korespondencja z Raffaeliną Cerase